Jerzy Frenkiel rozpoczął urzędowanie na Roosevelta

Powołany w czwartek nowy prezes Górnika Jerzy Frenkiel rozpoczął urzędowanie od przejrzenia zaległości płacowych wobec piłkarzy. Nie ukrywał zaskoczenia skalą długów wobec bramkarza Piotra Lecha, który zastanawia się nad konkretną ofertą z GKS Bełchatów.
– Zrobię wszystko, żeby Piotrek został w Zabrzu. Potrzebujemy piłkarzy z takim autorytetem w drużynie – mówi Frenkiel, który w poniedziałek będzie przekonywał Lecha. 

Także pozostali zawodnicy, w tym ci, którzy mają propozycje z innych klubów, czekają na decyzje nowego prezesa. Pomoc w utrzymaniu i przygotowaniu drużyny do rundy wiosennej zadeklarował prezydent Zabrza Jerzy Gołubowicz i powołana przez niego grupa wsparcia, w skład której wchodzi m.in. Zbigniew Pucek, prezes najbogatszej zabrzańskiej firmy, Przedsiębiorstwa Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem.

Raczej jednak przesądzone jest, że wiosną nie zobaczymy już w Zabrzu Marcela Liczki. W jego kontrakcie jest zapis, że obie strony mogą zerwać go w styczniu bez odszkodowania. Czech zamierza z tego skorzystać, bo ma propozycje z klubów portugalskich i węgierskich.

Mam nadzieję jednak, że większość piłkarzy zostanie. Nikt z nich nie informował mnie, że chce zmienić klub, a tak się umawialiśmy – przekonuje trener Marek Motyka.

– Jeżeli jeszcze udałoby się pozyskać ze czterech ogranych zawodników plus kilku ciekawych chłopaków do szerokiej kadry, m.in. z Gwarka, to będziemy mieć ciekawy zespół – dodaje Motyka przyznając, że chciałby wypożyczyć z Korony Kolportera m.in. znanego mu z pracy w Szczakowiance Dariusza Kozubka, a także Roberta Kolendowicza.

Szkoleniowiec odbył wczoraj telefoniczną rozmowę z nowym prezesem. Obaj panowie umówili się na spotkanie w poniedziałek rano. Motyka irytuje się prasowymi spekulacjami na temat swojej przyszłości na Roosevelta.

– Nie mam żadnych sygnałów, że już w Górniku nie pracuję. Ale poproszę prezesa, żeby się określił, bo szkoda będzie czasu na rozmowy, jeżeli moja sytuacja będzie niejasna. Kontrakt mam jednak ważny do czerwca i z jego rozwiązaniem mogą być problemy – przypomina Motyka.

Frenkiel na razie zdecydowanie nie potwierdził, że obecny trener pozostanie na stanowisku. Na razie zapowiedział tylko, że chciałby, aby piłkarze wznowili zajęcia wcześniej niż 16 stycznia.

– Ja mogę w każdej chwili zwołać chłopaków, ale muszą być zapewnione warunki, czyli hala, czy ciepła woda w prysznicach – zapiera się Motyka. – Ale wolałbym, by kontuzjowani Tomasz Prasnal, Artur Prokop, Błażej Radler, czy Jacek Wiśniewski przystąpili do treningów w pełni zdrowi, a nie kuśtykali na śniegu i lodzie.

Nowy prezes ma dopilnować życzenia prezydenta, by w klubie odbył się niezależny audyt i bilans finansowy za 2005 rok. Niektóre dokumenty wymagają też wyjaśnień ze strony jego poprzednika. Zbigniew Koźmiński, który 1 lutego zostanie prawdopodobnie prezesem Pogoni Szczecin, ma się pojawić w Zabrzu w środę.

– Żadnych dokumentów z klubu nie wyniosłem, wszystko jest na miejscu. Ale zostałem zaproszony przez pana syndyka i nowego prezesa. A że ja się na Górnika nie obraziłem, to przyjadę – zapewnia Koźmiński.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]