Bezproblemowy Ivailo

Ivailo Emilov (24 l.) jesienią ma straszyć bramkarzy naszej ekstraklasy. Na razie jednak bułgarski pomocnik Górnika Zabrze musi się nauczyć języka polskiego.
Na obozie w Senecu Bułgar dogaduje się głównie po angielsku z zabrzańskimi Brazylijczykami. Trenerzy Górnika, Marek Wleciałowski (35 l.) i Tomasz Fornalik (32 l.), mają problemy, żeby wytłumaczyć piłkarzowi z Bałkanów, o co chodzi w poszczególnych ćwiczeniach. Dla Ivo wszystko jest "OK" albo "no problem". 
Emilov będzie kolejnym zawodnikiem z Bułgarii w kadrze Górnika. W sezonie 2003/2004 w klubie z Zabrza występował Dymitar Makriew. - Pamiętam go z występów w młodzieżowych zespołach Levskiego Sofia - mówi Ivailo.
W pierwszej lidze bułgarskiej Emilov grał w barwach Belasicy Petrich i Vidimy Rakovski.
Ostatnie miesiące spędził w Conegliano Sofia (II liga).
Piłkarza nie specjalnie szokują afery w polskiej lidze. - U nas w Bułgarii każdy mecz jest ułożony. Nawet jak Levski gra z CSKA - twierdzi Ivo.

źródło: Fakt
nadesłał: kristarRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]