Górnik wycofał rezerwy

Zarząd Górnika Zabrze wycofał wczoraj formalnie drużynę rezerw z rozgrywek IV ligi. Opuszczone miejsce w terminarzu grupy I zajmą Szombierki, a miejsce bytomskiego klubu w klasie okręgowej - Piast Leszczyny.
- Górnik przesłał nam oficjalne pismo o rezygnacji - usłyszeliśmy w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach.
Prezes zabrzańskiego klubu Zbigniew Koźmiński już kilka tygodni temu zapowiadał, że nie ma pieniędzy na utrzymanie zespołu rezerw i chce go wycofać z rozgrywek. W minionym tygodniu jednak Śl. ZPN rozesłał skład poszczególnych grup IV ligi uwzględniając w nim zespół Górnika II Zabrze. Szombierki trafiły do IV grupy katowickiej klasy okręgowej.

- Działacze śląskiego związku prosili nas, żebyśmy wystartowali w rozgrywkach - twierdzi Zbigniew Koźmiński. - Zrobiliśmy to więc na ich wyraźną prośbę, zagramy mecz lub kilka ale w trakcie rundy i tak się wycofamy - jeszcze wczoraj zapowiadał sternik Górnika.

Zabrzanie chcą bowiem podpisać umowę o klubie patronackim ze Źródłem Kromołów lub Walką Zabrze. Tam mogliby ogrywać się piłkarze, którzy nie mieszczą się w składzie I-ligowej drużyny.

W Śląskim ZPN byli kompletnie zaskoczeni stanowiskiem Górnika. - Prosiłem prezesa Koźmińskiego o utrzymanie drugiej drużyny, bo jej wycofanie zaburzyłoby kalendarz. Daleki jestem jednak od sugerowania zgłoszenia do rozgrywek, a potem wycofania się z nich. Widocznie zaszło nieporozumienie. Zaraz dzwonię do Górnika w tej sprawie, łaski nam przecież nie robią - podkreślał.

Kilka godzin później sprawa się wyjaśniła. - Prezes Koźmiński zobowiązał się, że we wtorek formalnie wycofa drugą drużynę z rozgrywek IV ligi. Jej miejsce z urzędu zajmą Szombierki - informuje Termiński.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]