Super Express: Chukwuma chce kupić Górnika

Gabriel Chukwuma (45 lat), tajemniczy biznesmen z Nigerii, nadal poważnie myśli o inwestowaniu w polski futbol.
Przed kilkoma dniami informowaliśmy o jego spotkaniu ze Zbigniewem Koźmińskim. Chukwuma zapoznał się z ofertą prezesa Górnika Zabrze. Wrócił do Nigerii, wszystko przemyślał i... dalej twierdzi, że chce wydawać pieniądze nad Wisłą.
W tym tygodniu do Polski przyleci pracownik jego firmy, Salomon Mmaduabuchi. Oczywiście celem wizyty "prawej ręki" Chukwumy będzie Zabrze. Mmaduabuchi ma zapoznać się z sytuacją klubu, obejrzeć obiekty treningowe i stadion, porozmawiać z właścicielami Górnika.

Po tym spotkaniu powinno się rozstrzygnąć, czy bogaty Nigeryjczyk zdecyduje się na wyłożenie pieniędzy (mówi się o kwocie 2 mln złotych).

Jednak Chukwuma ma jeszcze kilka innych pomysłów. Jeśli nie porozumie się z władzami Górnika, to zamierza poszukać w Polsce klubu z trzeciej ligi i tam od podstaw zbudować silny zespół. Podobnie jak to zrobił w Nigerii, gdzie założył drużynę o nazwie Gabros International FC. Ponadto zastanawia się nad otwarciem w naszym kraju szkółki piłkarskiej.

Pieniędzy ma pod dostatkiem na realizację obu projektów.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]