Newtonometr, czyli test siły

Test siły oraz sprawdzian wytrzymałościowo-szybkościowy połączony z badaniem krwi - tak wyglądał wczorajszy dzień piłkarzy zabrzańskiego Górnika. Na obiektach katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego testom poddanych zostało 21 zawodników oraz czterech bramkarzy.
Oprócz piłkarzy z Brazylii, którzy wciąż nie wrócili z Ameryki Południowej, na badaniach nieobecni byli także Mateusz Bukowiec (nie w pełni zdrowy trenuje indywidualnie), Marcin Siedlarz (miał zajęcia w szkole) oraz Marcin Szałęga. Pomocnikowi wypożyczonemu latem z krakowskiej Wisły Górnik szuka nowego klubu.
Pozostali piłkarze, podzieleni na grupy, przez cztery godziny pracowali pod okiem szkoleniowców i profesora Zbigniewa Waśkiewicza z AWF. Najpierw przeszli tzw. test siły na mięśnie czworogłowe i dwugłowe obu nóg. Pomiar mierzyło specjalne urządzenie elektroniczne o nazwie newtonometr. Następnie każdy z zawodników miał do przebiegnięcia dziesięć 30-metrowych odcinków, po których oddawał do badania krew.
- Wyniki będziemy mieli wkrótce. Myślę, że nie będzie przeszkód, aby w późniejszym czasie podobne testy przeszli Brazylijczycy - twierdzi asystent Lorensa, Marek Wleciałowski.
Dziś zabrzanie będą trenować dwukrotnie, w tym raz w hali. Po raz pierwszy na Roossevleta ma się też pojawić nowy trener bramkarzy Adam Matysek.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]