Sportowi krezusi na Śląsku

"Dziennik Zachodni" opublikował w swoim poniedziałkowym wydaniu listę sportowych krezusów na Śląsku. Dopiero na dwunastym miejscu listy znalazł się pierwszy piłkarz, napastnik Górnika Zabrze - Michał Chałbiński. Na liście znalazł się także inny piłkarz Górnika, Krzysztof Bukalski. Na pierwszym miejscu uplasował się Adam Małysz, który zarobił w zeszłym roku ponad 3 miliony złotych. Druga była wybrana niedawno w plebiscycie TVP i "Przeglądu Sportowego" Sportowcem 2004 roku Otylia Jędrzejczak (1.150.000). 

Michał chałbiński (12 miejsce), piłka nożna 250.000
Napastnik Górnika Zabrze to pierwszy piłkarz w naszym rankingu. Odległe miejsce nie dziwi zważywszy na lokaty, jakie w piłkarskiej hierarchii zajmują śląskie kluby. 28-letni piłkarz przybył do Zabrza dokładnie rok temu po niezbyt udanej przygodzie na boiskach II ligi niemieckiej. Jego transfer do Górnika był jednym z nielicznych w kategorii uznanych nazwisk, które przybyły na Śląsk, a nie go opuszczały. „Chałbi” miał być lokomotywą, która pociągnie za sobą młody atak zespołu z Roosevelta. Może obeszło się bez fajerwerków, ale też bez zawodu. W 23 ligowych meczach piłkarz zdobył 8 goli, a najbardziej dał się we znaki swoim byłym kolegom z Odry Wodzisław, których wiosną pognębił strzelając dwa decydujące gole. I choć właściciel Górnika Marek Koźmiński słynie z oszczędności to szacujemy, że na „gwiazdę” musiał wyłożyć około 15–18 tys. złotych miesięcznej pensji. Do tego mogły dojść skromne raczej premie za punkty. Przypuszczamy, że na Roosevelta więcej zarabia Marcel Liczka, ale w Górniku jest dopiero od jesieni.

Krzysztof Bukalski (15 miejsce), piłka nożna 170.000
To jeden z niewielu doświadczonych piłkarzy, na których wspierała się gra młodej jedenastki z Roosevelta. 34-letni rozgrywający był kapitanem Górnika i ważnym ogniwem zarówno u Waldemara Fornalika, jak i Wernera Liczki. Jeżeli już zdobywał bramki, to szalenie efektowne, po piekielnie mocnych strzałach z dystansu, po których niemal pękała siatka. Zarobki Bukalskiego wyceniamy na około 12 tysięcy miesięcznie plus premie.

źródło: Dziennik Zachodni / MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]