Nowy sztab szkoleniowy Górnika

Wczoraj piłkarze Górnika Zabrze zapoznali się z nowym trenerem, Edwardem Lorensem. Szkoleniowiec, który zastąpił w grudniu Czecha Wernera Liczkę, przywitał się w szatni z podopiecznymi w sile 27. Z okresu, gdy pracował w Zabrzu poprzednio, dwa lata temu (jako dyrektor sportowy), pamięta jednak tylko bramkarza Piotra Lecha.
- Rzeczywiście, jakby wywiało przez te dwa lata całą szatnię - obrazowo podsumował skalę zmian na przestrzeni od stycznia 2003 do stycznia 2005. 
Sam trener, a i zawodnicy pewnie również, jeszcze bardziej musiał być zdziwiony chwilę wcześniej, gdy z ust prezesa Górnika Zbigniewa Koźmińskiego (jego syna, Marka, nie było w klubie) usłyszał o zmianie na stanowisku trenera bramkarzy: Jerzego Machnika zastąpi Adam Matysek.
- To dla mnie też niespodzianka - Lorens nie krył zaskoczenia. - To znane nazwisko, piłkarz, który ma za sobą doświadczenie gry w Bundeslidze ? i to musiało wystarczyć za cały komentarz.
Matysek był przymierzany na stanowisko trenera bramkarzy w Wiśle Kraków. Wczoraj jeszcze nie było go na Roosevelta. Ma pojawić się w najbliższy wtorek.
W sztabie Lorensa pozostają Marek Wleciałowski i Paolo Terziotti. Włochowi w przygotowaniu wydolnościowym pomagać będzie jednak profesor Zbigniew Waśkiewicz z katowickiej AWF. Nowym kierownikiem drużyny został Jacek Kusion, 26-letni bielszczanin.
Zmian nie było za to w kadrze, która pod okiem Wleciałowskiego wybiegła na przebieżkę do pobliskiego lasu. Poza Brazylijczykami, którzy mają wrócić w przyszłym tygodniu, nikogo nie brakowało. Był i mający luźne propozycje transferowe Jarosław Popiela i syn poprzedniego trenera, Marcel Liczka. Humory też dopisywały - Piotr Brożek widząc otwarty samochód telewizji TVN siadł za kierownicę i - ku przerażeniu pani na tylnym siedzeniu - podjechał kilka metrów.
Indywidualnie na siłowni ćwiczył jedynie Mateusz Bukowiec, bo pojawiły się komplikacje po operacji pachwiny, którą jesienią przeszedł w Niemczech. Piłkarz, który w lutym kończy 18 lat negocjuje profesjonalny kontrakt z Górnikiem, ale ma też jedną konkretną ofertę z innego klubu ekstraklasy .
W sobotę i poniedziałek zabrzanie przejdą badania szybkościowo-wydolnościowe, i dopiero od wtorku ruszają pełną parą. 15 stycznia rozegrają pierwszy sparing z Polonią Bytom, a 6 lutego jadą na dwutygodniowy obóz do Włoch.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]