Rozmowa z Edwardem Lorensem, trenerem Górnika

» Co pan powiedział piłkarzom w szatni na dzień dobry?
Edward Lorens: - Że czeka nas mądra praca, która mam nadzieję, przyniesie wiosną efekty.
» Górnik będzie walczył o utrzymanie. Chciałby pan, żeby drużynę wzmocnić?
- Widzę, że Górnik to bardzo młoda drużyna, a to doświadczeni zawodnicy stanowią kręgosłup zespołu. Tym bardziej, że wiosną mogą dziać się rożne rzeczy. Marek Koźmiński mówi jednak, że nie stać nas na głośne nazwiska dlatego trzeba będzie bazować na tych, którzy są. Ale zawsze udawało nam się ściągnąć zdolnych piłkarzy z okolicy. Mam nadzieję, że tak będzie i teraz.
» Piłkarze z Brazylii zaczną treningi później. Będzie chciał ich pan ukarać?
- Mają podobno kłopoty z wizami. Marek jest z nimi w kontakcie, a ja mu ufam. Zresztą nie słyszałem, żeby w tym klubie były problemy z piłkarzami i ja nie chciałbym nikogo karać. Ale zobaczymy, jak profesjonalnie zawodnicy zrealizowali wskazówki podczas urlopów.
» Czy w styczniu będziecie trenować tylko na własnych obiektach?
- Co prawda z powodu remontu boisk wypadło nam zgrupowanie w Zielonej Górze, ale nie jest jeszcze przesądzone, że nie pojedziemy nigdzie. Będę optował za pobytem gdzieś w Beskidach.
» Czuje pan znów adrenalinę, związaną z powrotem na ławkę trenerską?
- To element nieodłączny pracy trenera, a ja już pracuję w tym fachu prawie 15 lat. Zresztą jako zawodnik też to przeżywałem, a w latach 70. walka o miejsce w ligowej drużynie była jeszcze bardziej zacięta niż teraz. Ale czasem przerwa jest wskazana, żeby odpocząć, nabrać dystansu.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]