Koniec urlopów w Zabrzu

W środę na pierwszym po zimowej przerwie treningu spotkali się piłkarze Górnika Zabrze. W kadrze zawodniczej nie zaszły zmiany. Trenerem bramkarzy został natomiast były reprezentant Polski Adam Matysek.
"Chcemy zmienić szkolenie naszych młodych bramkarzy i stąd zatrudnienie Adama. Cieszę się, że przystał na nasze warunki" - powiedział prezes Górnika Zbigniew Koźmiński.
Przyznał, że w rozmowach z Matyskiem pomogła znajomość z Markiem Koźmińskim, właścicielem zabrzańskiego klubu. 

"Na razie żadnych zmian w składzie nie ma. Ale ten biedny rynek transferowy dopiero się budzi. Nie wpłynęły oferty dla naszych zawodników. To z jednej strony cieszy, z drugiej martwi, bowiem ostatnie zimy przetrwaliśmy dzięki transferom Andrzeja Niedzielana i Adriana Sikory" - dodał prezes.

Trener Edward Lorens, który w grudniu zastąpił Wernera Liczkę, nie ukrywa, że batalia o utrzymanie się w ekstraklasie będzie ciężka.

"Drużyna jest bardzo młoda. Każdy trener chciałby mieć w składzie zawodnika o głośnym nazwisku. Na takie transfery jednak nas nie stać. Jeżeli uda się kogoś przed wznowieniem rozgrywek pozyskać, to oczywiście będzie z korzyścią. Na pewno jednak wiosna łatwa nie będzie" - powiedział szkoleniowiec. Lorens wrócił na Roosevelta po dwuletniej przerwie i jak sam przyznał z piłkarzy został tylko bramkarz Piotr Lech.

Pierwsze dni przygotowań upłyną zawodnikom na lekkich treningach w hali, na siłowni i w terenie. Będzie też ważenie i badania lekarskie.

"Wszyscy mieli indywidualne rozpisane zajęcia na zimowa przerwę. Zobaczymy, jak do nich podeszli" - dodał trener. 6 lutego drużyna wyjedzie na dwutygodniowy obóz w rejon Brescii, gdzie zabrzanie trenowali rok temu.

"Mamy nadzieję, że tym razem nie będzie we Włoszech opadów śniegu, jak to było poprzednio" - zakończył Lorens.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]