Wyprawa Górnika II do Niemiec

Dla zawodników drugiej drużyny Górnika Zabrze już się w zasadzie skończył okres świątecznej przerwy. Wczoraj spotkali się z trenerem Andrzejem Kobiałką w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Matejki w Zabrzu. Powód tej zbiórki jest bardzo istotny. Otóż 7 stycznia 2005 roku zespół wybiera się na halowy turniej do miejscowości Gronau w Niemczech, położonej 10 kilometrów od granicy z Holandią. Organizuje go miejscowy bank. 

W eliminacyjnych rozgrywkach bierze udział ponad dwadzieścia zespołów z różnych lig i to nie tylko z Niemiec, ale także z Holandii. W Gronau mieszka kibic Górnika z Opolszczyzny.

On nawiązał w ubiegłym roku kontakt z zabrzańskim klubem. Zależało mu na tym, aby przyjechała wtedy pierwsza drużyna, jednak nie było to możliwe. Pojechał więc zespół Kobiałki i zajął czwarte miejsce. Teraz jest okazja, aby spisać się jeszcze lepiej.

- Wybierzemy się w ośmioosobowym lub dziewięcioosobowym składzie. We wspomnianym turnieju grają pięcioosobowe drużyny. Będzie to dla nas dobre przetarcie przed rozpoczęciem przygotowań do wiosennej rundy, które nastąpią po powrocie z Niemiec - powiedział trener Kobiałka.
W zespole Górnika, który wybiera się do Gronau znajdą się między innymi: bramkarz Bartłomiej Nawrat oraz Arkadiusz Bartnikowski, Przemysław Śliwiński, Sebastian Majecki, Łukasz Plech, Paweł Wilkołak.

Po jesiennej rundzie Górnik II zajmuje 15 miejsce w tabeli grupy I czwartj ligi śląskiej.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]