Przesiadka z opla do mercedesa

Werner Liczka (50 lat) nie ma ostatnio dobrej passy. Choć przegrywa mecz za meczem, to jednak Czech wymieniany jest jako kandydat na trenera Wisły Kraków.

>> Wszyscy wychwalają, jaki to dobry z pana trener. Tymczasem Górnik Zabrze przegrał w lidze już po raz szósty z rzędu. Nie jest panu wstyd?

- Na sukcesy trzeba poczekać. To prawda, mamy mało punktów. Jednak drużyna nie gra źle, brakuje jej cwaniactwa, wyrachowania i przede wszystkim skuteczności. Rywal wypracuje sobie jedną bramkową okazję i strzeli gola. My, choć mamy takich sytuacji z pięć, nie potrafimy ich wykorzystać.

>> Ma pan coś jeszcze na swoje usprawiedliwienie?

- Latem przyszło do klubu wielu młodych chłopaków. Proszę spojrzeć, ilu ich gra w pierwszym składzie. Im potrzeba czasu.

>> Czy właściciel klubu, Marek Koźmiński nie jest zniecierpliwiony brakiem wyników?

- Wspólnie podjęliśmy ryzyko, to jest długofalowa polityka. Spokojnie, wynik przyjdą. Zaręczam.

>> Tylko kiedy? Rundę jesienną Górnik może zakończyć w strefie spadkowej!

- Mecz ostatniej kolejki z GKS Katowice to dla mnie... finał Ligi Mistrzów! Walka idzie o sześć punktów. Nie możemy sobie pozwolić na siódmą porażkę, bo wtedy... Potrzebujemy tych punktów.

>> Zostanie pan w Górniku czy odchodzi do Wisły Kraków?

- W grudniu siądziemy z Markiem Koźmińskim i zastanowimy się, co robić. Czy podpisujemy nowy kontrakt, czy też rozstaniemy się.

>> Skąd ma pan propozycje?

- Z czołowych polskich klubów.

>> Również z Wisły Kraków?

- Nie będę komentował głupot.

>> Czy można porównać Górnika i Wisłę?

- To takie same kluby, tylko z różnymi możliwościami finansowymi. Wisła to mercedes wysokiej klasy, a Górnik – powiedzmy dobry opel na trzecim biegu (śmiech).

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]