Werner Liczka - Trzeba mówić

>> Jak długo pracuje pan w Polsce, tak jednoznacznie się pan nie wypowiadał. Sędziowanie meczów z udziałem Górnika to faktycznie jest skandal?

- To był przemyślana wypowiedź. Są rzeczy, obok których trudno przejść obojętnie i o których trzeba głośno mówić. W czterech kolejnych meczach sędziowie mylili się wyłącznie na naszą niekorzyść.

>> Wierzy pan, że to tylko przypadek?

- Wierzę, choć nie przychodzi to łatwo. W Warszawie sędzia powinien gwizdnąć zagranie piłki ręką przez piłkarza Polonii, po którym straciliśmy bramkę. Absolutnie nie było też faulu naszego gracza, który poprzedził rzut wolny i straconą przez nas pierwszą bramkę.

>> Rzut wolny i zagranie piłki ręką to jeszcze nie stracony gol.

- I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Widzę pomyłki sędziów, ale możemy mieć pretensje tylko do siebie. Białkowski to młody bramkarz, ale przy pierwszej bramce powinien porazić sobie ze strzałem gracza Polonii. Dlatego mówię wyraźnie – nie przegrywamy przez pecha i krzywdy. To my marnujemy na boisku wypracowane sytuacje. W Warszawie cztery stuprocentowe. Przy stanie 1-1 byliśmy lepsi, graliśmy dobry mecz, tylko że nie zamieniliśmy tego na zwycięskiego gola. Nie powinniśmy przegrać z Lechem, Legią. Powinniśmy wygrać mecz z Lubinem.

>> Może ktoś chce pokazać Wernerowi Liczce miejsce w szeregu?

- Na pewno nie. Wykorzystujmy to co mamy i będzie dobrze, a o pomyłkach arbitrów trzeba mówić, bo zdarzają się zbyt często.

>> Rozmawiał pan na ten temat z piłkarzami po meczu?

- Nie. Mam zasadę, że o kasie i pracy sędziów z piłkarzami w szatni nie rozmawiam.

>> Sytuacja wymyka się spod kontroli? Czterodniowe zgrupowanie, odprawy, treningi, tylko efektów brak. Lekcje złe czy uczeń niepojętny?

- Ta praca na pewno przyniesie efekt. Mimo wszystko uważam, że gra jest lepsza od wyników. A zmiany w kadrze będą. Musimy mieć bardziej kreatywnych i skutecznych piłkarzy w grze ofensywnej, ale o tym porozmawiamy po meczu z Katowicami.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]