Liczką: Wygraliśmy dyscypliną

» Na boisku w sobotnim meczu gra była wyrównana, a nawet toczyła się pod dyktando Odry. W czym Górnik był zatem lepszy?
Werner Liczka, trener Górnika: - Wygraliśmy ten mecz głównie dyscypliną taktyczną, dyspozycją fizyczną, walką w defensywie. To właśnie w obronie wygraliśmy wiele pojedynków, choć rywal gra piłkę bardzo dynamiczną, z częstą wymianą pozycji. Pod względem ofensywnym czułem, że jesteśmy w dołku, dlatego skoncentrowaliśmy się głównie na obronie. I to nam się udało, choć początkowo, zwłaszcza u młodych piłkarzy, widoczny był brak zaufania. 

» Czy zespół rywala czymś pana zaskoczył?
- Oglądałem wszystkie mecze Odry w tym sezonie. Te 6 punktów to dorobek nieodpowiadający postawie tego zespołu. Dziś spodziewałem się z jej strony głównie ataków lewą stroną, tymczasem znacznie częściej akcje przeprowadzała prawą flanką. Stąd Jarek Popiela musiał więcej uwagi skupić na defensywie i nie był tak widoczny w naszych akcjach zaczepnych.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]