Chałbiński kontra Rocki

Obaj mieszkają w Zabrzu. Zaprzyjaźnili się gdy Piotr Rocki po pierwszej nieudanej przymiarce do Groclinu trafił wiosną 2001 roku do Wodzisławia. Michał Chałbiński był już wtedy od roku napastnikiem Odry, do której przeszedł z Włókniarza Kietrz. Przez dwa lata grali w jednej drużynie, ale także poza boiskiem dużo czasu spędzali razem nim "Roki" wyjechał do Grodziska, a pół roku później "Chałbi" spróbował szczęścia w Niemczech. SSV Jahn Regensburg okazał się jednak niegościnny dla polskiego strzelca i wrócił do kraju, żeby zameldować się w Zabrzu. Jest w Górniku od początku tego roku i już raz dał się we znaki Odrze, wiosną na boisku w Wodzisławiu. Strzelił dwa gole. Goście wygrali 2:1! Czy w sobotę wodzisławianie prowadzeni do boju przez swojego lidera Rockiego wezmą rewanż na Górniku?

- W drużynie panuje pełna mobilizacja - twierdzi wodzisławski Napoleon. - Tegoroczne wyniki świadczą najlepiej o tym, że lepiej się nam gra w meczach wyjazdowych więc jesteśmy dobrej myśli. Ja osobiście bardzo się cieszę, że wracam na zabrzański stadion. Na nim zaczynała się moja prawdziwa ligowa przygoda, która trwa już jedenasty sezon. W trakcie tych moich lat grania w ekstraklasie kilka razy przyjeżdżałem do Zabrza na mecze przeciwko Górnikowi i bywało różnie, ale tego meczu, w którym z Odrą wygrałem tu 3:1 nigdy nie zapomnę. To wtedy wymyślona przeze mnie "cieszynka" wzbudziła w kibicach Górnika wielką złość. Niektórzy nawet przypisywali mi zhańbienie barw klubowych zabrzańskiej drużyny, a ja nie chciałem nikogo urazić. To miała być tylko manifestacja naszej radości. Ale od tamtego meczu minęło już trochę czasu i kibice zdążyli mi tamten gest wybaczyć. Na wszelki wypadek nowej "cieszynki" jednak nie przygotowałem. Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z walki o zwycięstwo. Wręcz przeciwnie. Koncentrujemy się, żeby dać z siebie wszystko.

Piotr Rocki poza Piotrem Lechem i Michał Chałbińskim nie ma już w Górniku "starych znajomych". Michał Chałbiński natomiast w Odrze zna większa grupę zawodników. Po zwycięskim meczu wiosną, kiedy to decydujący cios zadał w 90 minucie, powiedział nawet, że te gole nie sprawiły mu satysfakcji.

- Grałem trzy i pół roku w Odrze - wyjaśniał Michał Chałbiński. - Żal mi było pogrążać kolegów. To były takie bramki na smutno.

Teraz już jednak o sentymentach i smutnych golach nie będzie mowy. Górnik walczy o jak najwyższą pozycję w tabeli, a trener Werner Liczka wymaga od swoich zawodników pełnego zaangażowania i radości wkładanej w grę. Najbardziej doświadczony z zabrzańskich napastników ma więc być motorem napędowym akcji ofensywnych i kibice liczą na to, że w sobotę powiększy swój piłkarski dorobek. A po meczu może się wybrać z Piotrem Rockim na przyjacielskie piwo.

Michał Chałbiński
urodził się 16 października 1976 roku w Jastrzębiu. Wychowanek GKS Jastrzębie. W Odrze Wodzisław grał od wiosny 2000 roku do czerwca 2003 roku. Wystąpił w 91 meczach i strzelił dla wodzisławian 29 bramek. Od wiosny 2004 roku gra w Górniku. Wystąpił w 15 spotkaniach i strzelił 4 gole dla zabrzan. W sumie w lidze ma 110 spotkań i 34 gole.

Piotr Rocki
urodził się 11 stycznia 1974 roku w Warszawie. Wychowanek Poloneza Warszawa. W Górniku grał od wiosny 1997 roku do czerwca 2000 roku. Wystąpił w 59 spotkaniach i strzelił dla zabrzan 9 goli. W Odrze grał od wiosny 2001 roku do końca 2002 roku i wrócił do drużyny przed obecnym sezonem.
Wystąpił w 51 spotkaniach w barwach Odry, dla której zdobył 13 goli. W sumie w lidze ma 180 spotkań i 25 bramek.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]