Górnik monituje

Poniedziałek piłkarze Górnika mieli wole, dziś odbędą dwa treningi. Oczywiście bez Pawła Pęczaka, który w sobotę przeszedł w Piekarach zabieg usunięcia rozległego krwiaka. Przerwa piłkarza w treningach potrwa do trzech tygodni, jednak w klubie nie kryją obaw co do stanu zawodnika. Tylko w tym roku Pęczak już kilka razy pauzował z tego samego powodu. – To może być problem, ale czekamy. Zabieg się udał i zobaczymy po rehabilitacji jaki będzie jego efekt. Bądźmy dobrej myśli. W każdym razie nie reagujemy nerwowo. Jak wszyscy widzieli, Marek siadł na trybunach i nie poszedł przebierać się do szatni. W najbliższych dniach chcemy zatwierdzić do gry Brazylijczyka Felipe. To boczny obrońca, którego Marek przywiózł do Zabrza tydzień przed inauguracją ligi – dodaje prezes klub.

Felipe ma osiemnaście lat, a w Zabrzu jest jeszcze młodszy od niego o kilka miesięcy środkowy pomocnik Galdinho. Obaj to byli gracze Palmerias. – Są już naszymi piłkarzami. Płacimy za ich pobyt w kraju, dostali mieszkanie i drobne kieszonkowe. Galdinho nie skończył jeszcze osiemnastu lat i musimy poczekać kilka miesięcy, by zarejestrować go do gry. Zapewniam, że sporo potrafią. To na razie wszystko jeśli chodzi o zakupy. Nie zapominajcie, że mamy Makriewa i od miesiąca czekamy na jego certyfikat. Były już dwa monity PZPN w tej sprawie u Szwajcarów, ale nic nie dały. Chcemy tę sprawę załatwić jak najszybciej – prezes Górnika nie kryje zadowolenia po sobotnim meczu z Polkowicami. – Jesteśmy z wszystkiego zadowoleni. Wysoka frekwencja, która już stanowi pewien zastrzyk dla budżetu, kapitalna atmosfera... W końcu wynik. Przecież po tylu zmianach też nie do końca wiemy na co ten zespół stać. Oczywiście są błędy, ale wierzę, że idziemy w dobrym kierunku. To jednak przeszłość. Teraz liczy się mecz z Wisłą, a to już sprawdzian z najwyższej półki.

Trzech piłkarzy Wisły zagra przeciwko Górnikowi dwa dni po spotkaniu z Estonią. - To był ich pomysł, a nie nasz. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć w sobotę, ale w związku z meczem przeciwko Anderlechtowi poprosili nas o przesunięcie terminu na piątek. Zgodziliśmy się. Kadra? Życzę im wygranej, ale nie podejrzewam, że się specjalnie przemęczą – uważa prezes klubu z Zabrza. Mecz Wisła – Górnik w piątek o godzinie 20.15.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]