Kibic Dudek

Niemal dokładnie dziesięć lat temu oba kluby grały na Łazienkowskiej w ostatniej ligowej kolejce, a stawką meczu był tytuł mistrza Polski. Trzy czerwone kartki dla graczy z Zabrza, skandaliczne sędziowanie Sławomira Redzińskiego… Górnik już nigdy nie walczył od tej chwili o najwyższe cele. Legia tak, choć na pewno oczekiwania w stolicy były większe od osiągniętych efektów. W Zabrzu nie ma dziś żadnego uczestnika meczu sprzed dziesięciu lat. W Legii są Marek Jóźwiak i Jacek Zieliński. Do składu Zabrza powinien wrócić Krzysztof Bukalski. Zdrowy jest już Kazimierz Moskal. – Jestem zadowolony, że gramy z takim rywalem. Można poznać umiejętności i charakter drużyny – przyznaje Werner Liczka.
W Legii powinien pojawić się Marek Saganowski, choć nie wykluczone, że Dariusz Kubicki oszczędzi piłkarza na mecz z Amicą. O grze Tomasza Jarzębowskiego nie ma mowy. – Dla mnie Górnik to wspomnienia i sentyment. Jako chłopak z Knurowa często jeździłem z Jurkiem na mecze do Zabrza – opowiada Dariusz Dudek. Dodajmy, też w przeszłości kibic Górnika, który z trybun często oglądał spotkania Zabrza z Legią.

Przypuszczalne składy wg katowickiego "Sportu":
Legia: Boruc – Choto, Zieliński, Jóźwiak – Sokołowski II, Magiera, Surma, Vuković, Sokołowski I – Wróblewski, Włodarczyk.
Górnik: Lech – Felipe, Moskal (Radler), Karwan, Jakosz – Probierz, Juszkiewicz, Bukalski, Popiela – Chałbiński, Joao Paulo.

Nieobecni:
Legia: Tomasz Jarzębowski (kontuzja).
Górnik: Dymitar Makriew (kontuzja), Paweł Wojciechowski (kontuzja).

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]