Panie Waldku, pan się nie boi!?

W popularnej piosence sprzed kilku lat wokalista zespołu Kult uspokajał premiera Pawlaka słowami: "Panie Waldku pan się nie boi, dwie trzecie Sejmu za panem stoi". Teraz podobnej deklaracji oczekuje trener Górnika, Waldemar Fornalik, który mimo fatalnego startu w rozgrywkach jego drużyny, cieszy się pełnym zaufaniem kierownictwa klubu. Chociaż, jeżeli w najbliższą sobotę Górnik nie wygra u siebie ze Świtem Nowy Dwór (ostatnie miejsce w tabeli), to presja kibiców na dokonanie zmian może być już bardzo duża... Kierujący klubem Marek i Zbigniew Koźmińscy zawsze murem stali za trenerem Fornalikiem, jako osobą, która odpowiada ich koncepcji prowadzenia drużyny. - Stawiamy na młodych piłkarzy, więc nie może z nimi pracować trener typu - selekcjoner. Oni potrzebują szkoleniowców, którzy będą ich uczyli grać w piłkę. I Fornalik takim trenerem jest - twierdzi niezmiennie prezes Górnika. Dlatego też w klubie znalazł zatrudnienie Marek Wleciałowski, gdyż pod adresem Marka Piotrowicza kierowano zarzuty, iż przesadnie krytykuje zawodników, zamiast służyć im radą i wsparciem.
Inna sprawa, że tak "krawiec kraje, jak mu materii staje". Polityka kadrowa klubu powoduje, iż po pół roku pracy trener Fornalik ma całkiem nową drużynę, z którą w dodatku nie był w stanie dobrze przepracować okresu przygotowawczego. Musi więc na każdym kroku powtarzać: - Ta drużyna potrzebuje czasu...

Zaświta?

Jak na razie Górnik jest jednym z najsłabszych zespołów ligi drugiej rundy. Zabrzanie z kretesem przegrali w Polkowicach, nie potrafili wygrać z Lechem Poznań i dali się rozgromić Wiśle Kraków, tracąc dwa gole w czasie, gdy rywale grali w dziesięciu... W trzech meczach tylko jeden punkt i tylko jeden gol.
Słaby start jeszcze nie zaważył na miejscu w tabeli, gdyż Górnik trwa na siódmej pozycji i jego przewaga nad strefą barażowo-spadkowa jest wciąż znaczna (dziewięć punktów), ale i tak najbliższy mecz jawi się jako spotkanie o życie. Jeśliby bowiem Górnik nie potrafił wygrać z ostatnim w tabeli Świtem Nowy Dwór - a wcale nie będzie to proste, gdyż beniaminek właśnie w ubiegłą sobotę odniósł pierwsze w historii I-ligowe zwycięstwo - to z kim?

źródło: Głos ZabrzaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]