Fornalik: Taktyka szybko się zawaliła

Rozmowa z Waldemarem Fornalikiem, trenerem Górnika Zabrze.
» Czy Górnik musiał przegrać tak wysoko?
- Z porażką można się było liczyć, ale w meczu z taką drużyną jak Wisła nie można ułatwiać rywalowi zwycięstwo i tak szybko tracić gole po koszmarnych błędach. Wtedy wali się cała taktyka i trzeba nagle zmieniać sposób gry. Odkryliśmy się i straciliśmy kolejne dwa gole. 
» Czy po takich błędach pozycja w bramce Piotra Lecha jest zagrożona?
- Nie, bo to jest bardzo dobry bramkarz, któremu po prostu przytrafiły się błędy. Dziś pomylił się on, jutro może się to zdarzyć komuś innemu. Jak pamiętam jeszcze z czasów swojej gry w Ruchu Chorzów, to w meczach z Wisłą Piotrek statystykę zawsze miał nieciekawą.

» Wisła przez większą część meczu grała w dziesiątkę, a mimo to strzeliła jeszcze dwa gole? Czy różnica klas obu drużyn jest tak znaczna?
- Nie mam zastrzeżeń, co do zaangażowania swoich piłkarzy, a więc odpowiedź sama się nasuwa. Wisła po prostu obnażyła nasze słabe strony, była szalenie zdeterminowana, jakby grała mecz decydujący o mistrzostwie Polski. Chylę czoła przed klasą tej drużyny, jej zwycięstwo było bezdyskusyjne.

» W trzech meczach para napastników Chałbiński - Makriew nie strzeliła bramki. Pora na zmiany?
- W grach sparingowych ten duet prezentował się najlepiej, a przede wszystkim gole zdobywał. Teraz im nie idzie i to są fakty, a z faktami się nie dyskutuje. Ale kogo wpuścić w zamian? Można szukać, albo czekać, aż się wreszcie przełamią.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]