Czy Górnik kantuje?

To już przesądzone, choć formalna decyzja zapadnie dzisiaj. Można jednak napisać, że liga ruszy bez Górnika Zabrze i Lecha Poznań.
- W poniedziałek odgarnęliśmy część zalegającego na płycie boiska białego puchu, ale we wtorek, w nocy, śnieg tak nam dop..., że ręce opadają. To nierówna walka, jesteśmy już bezsilni. A według prognoz ma padać do końca tego tygodnia. W tej sytuacji meczu ligowego w Zabrzu nie będzie. Już w sobotę rozmawialiśmy o takiej ewentualności, wszyscy wiedzieli, że sytuacja w Zabrzu jest trudna. Żeby jednak formalności stało się zadość pojawi się u nas obserwator ze związku. Kto to będzie? Najpewniej ktoś ze Śląska, bo nie ma sensu, by przyjeżdżał ktoś ze stolicy - mówi prezes Górnika Zbigniew Koźmiński.

Mówi się jednak, że Górnik sprawę z przełożeniem meczu ligowego ukartował, bo zespół rozsypał się z powodu kontuzji.

- To jakaś bzdura, znów ktoś ma jakieś niebezpieczne urojenia. Wystarczy zobaczyć nasze boisko. Oczywiście można zakładać, że na Śląsku nagle się wypogodzi, ale nawet w takiej sytuacji mecz nie dojdzie do skutku. Na murawie leży warstwa zmrożonego śniegu, więc jeśli przygrzeje słoneczko boisko zmieni się w grząskie bajoro. Możemy się ślizgać, nie grać, a którego kibica to zainteresuje - wyjaśnia Koźmiński.

Postanowiliśmy jednak sprawdzić, jak wygląda sytuacja zdrowotna w Górniku. Wyszło nam na to, że w sobotę na pewno nie mógłby wystąpić Michał Probierz. Pod znakiem zapytania stałby występ Michała Chałbińskiego, Rafała Niżnika i Rambo. - Chałbiński już jednak zbił gorączkę i pewnie doszedłby do siebie, a Niżnik i Rambo to wcale nie są dziś podstawowi gracze. Poza tym indywidualnie trenują Michał Karwan czy Bartosz Białkowski, ale ten duet też mógłby wystąpić - informują nas w klubie.

Mecz Górnik - Lech najprawdopodobniej zostanie rozegrany 24 marca o godzinie 18.30. Z takiej decyzji cieszy się nie tylko prezes Górnika, ale i piłkarze. - Dobrze się stało, bo gramy dla ludzi, a przy tych warunkach mogliśmy liczyć najwyżej na pięćset osób. Poza tym ta garstka ujrzałaby antyfutbol - przekonuje pomocnik zabrzan Michał Probierz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]