Białkowski dostał po uszach

Bartosz Białkowski z Górnika Zabrze jeszcze kilka dni temu chwalił się w prasowych wywiadach, że wiosną na pewno wystąpi w ekstraklasie. Mówił o klauzuli w kontrakcie, która pozwoli mu rozegrać minimum 10 spotkań (w wymiarze 60 minut) w przeciągu 1,5 roku. Chłopak mówił, lecz nie zastanawiał się nad tym, co pomyśli jego starszy kolega Piotr Lech, co pomyślą właściciele i prezes klubu. Jak się dowiedział "Przegląd Sportowy" Białkowski dostał po uszach od Zbigniewa i Marka Koźmińskich, a nominowany do Piłkarskiego Oskara Lech słowa młodzika skwitował stwierdzeniem: - Jak jest dobry, to niech to udowodni na boisku.

W klubie jednak mówią, że Lechowi można nadepnąć na odcisk i nawet wtedy nie będzie obrażony. Gorzej z działaczami. - Białkowskiego na pewno nie karaliśmy, bo to jego gadanie o tym, że zagra w lidze to bujanie w obłokach. W jego kontrakcie nie ma żadnego zapisu gwarantującego mu występy, o tym czy zagra decyduje wyłącznie forma i trener. Jest natomiast zapis, że jego rynkowa wartość wzrośnie, jeśli rozegra określoną ilość spotkań - mówi prezes Zbigniew Koźmiński.

Bez względu na wszystko Białkowski źle zaczął, dlatego teraz pytany o grę w Górniku stara się ważyć słowa. - Czy dostałem po głowie za wywiady? Nie. Na pewno też nie mam żadnego zapisu, wiadomo że Górnik nie może mi niczego zagwarantować - wyjaśnia.

To samo mówi menedżer piłkarza Jarosław Kołakowski.

- Nie ma żadnej umowy, w ogóle nie warto pisać w kontekście sensacji o tak młodym zawodniku, bo to mu nie pomoże. Tak młodemu chłopakowi potrzeba spokoju. Po drugie źle się stało, że do Górnika dotarły wypowiedzi działaczy klubów, które także starały się o Bartosza. Pytani, dlaczego im się nie udało mówią o klauzuli, która miałaby piłkarzowi zagwarantować występy w pierwszym składzie. Bartosz nigdy nie chwalił się tym, że ma gwarancję gry w Górniku - zapewnia Kołakowski, który jest przekonany, że mimo drobnego nieporozumienia Białkowski zadebiutuje w Górniku.

A swoją drogą to nie Lech czy Legia napsuły krwi. Piłkarz faktycznie chwalił się klauzulą, a wywiady dotarły do prezesa. - Jakiś dziennikarz go podpuścił, ale to zdolny chłopak. Jak dobrze zaczniemy rundę to Bartosz na pewno dostanie szansę - mówią zabrzańscy piłkarze.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]