Moskal: Nie jestem emerytem

Piłkarz, który w nowym sezonie zajmie miejsce na środku defensywy Górnika, to jeden z najbardziej doświadczonych graczy ligi. Kazimierz Moskal debiutował w niej blisko dwadzieścia lat temu.
» Dlaczego Górnik?
- To była pierwsza i najpoważniejsza oferta jaką otrzymałem. Nie chciałem też ruszać się daleko od Krakowa, więc tym bardziej postanowiłem skorzystać z propozycji Górnika. To tylko godzina jazdy. Jeździmy trójką, z Markiem Koźmińskim i Krzysiem Bukalskim. Podróż mija szybko.

» Był pan rozczarowany decyzją Wisły?

- Na pewno czuję się fizycznie na siłach, by grać jeszcze w lidze. Również w Wiśle. Skoro jednak nie było woli podjęcia ze mną rozmów na temat nowego kontraktu, to trzeba było szukać czegoś nowego. Piłkarze przychodzą, odchodzą... O swojej grze w lidze mógłbym napisać pewnie książkę, ale ja nie jestem typem piłkarza, który mówi wokół jak to się kiedyś grało. W sporcie nie można żyć przeszłością. Kiedy pojawiają się takie objawy to czas, że trzeba kończyć. Ja tego problemu nie mam i nie przyszedłem do Górnika na emeryturę. Pogram rok, zobaczymy co będzie potem.

» I będzie łatwo przestawić się na grę, której stawką nie będzie mistrzostwo Polski?

- Dlaczego? Górnik to firma. Ma wiernych kibiców, jego gra nadal budzi wielkie emocje. Dla mnie to duże wyzwanie i jestem bardzo zadowolony, że skoro już musiałem żegnać Kraków, to udało się trafić do takiego klubu. Tutaj fuszerka nie przejdzie.

» Jakieś wspomnienia?

- Przeciwko Górnikowi rozegrałem kilkanaście spotkań i nigdy nie zapomnę, nieżyjącego już, pana Bolka Niesytę. Swego czasu bardzo mi pomógł. Takich rzeczy się nie zapomina. A wiem czym dla niego był Górnik.

» Młodzież pyta o radę?

- Nie jestem typem człowieka, który się narzuca i ustawia ludzi po kątach. Jeżeli ktoś chce, to służę pomocą. Ten zespół dopiero się tworzy. Musimy razem coś wygrać, przeżyć kilka trudnych chwil, również niepowodzeń. I będzie drużyna. Dajcie nam jednak trochę czasu.

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]