Sikora: Minimum sześć bramek

» Adrenalina przed ligą rośnie?
- Bardzo. Przyznam, że już nie mogę doczekać się pierwszego meczu. Takie czekanie jest najgorsze, szczególnie, że nie bardzo wiemy na co nas będzie stać w tym sezonie.
» Swoją formę może pan jednak ocenić.
- Był moment, kiedy czułem się lekko... "przymulony". Trener dał mi nawet odpocząć w ostatnim sparingu i to była dobra decyzja. Już na poniedziałkowym treningu było znacznie lepiej. Na pewno to nie jest jeszcze to, brakuje szybkości, ogrania.. Z drugiej strony liczy się wyłącznie liga.

» W ataku po ostatnich transferach konkurencja jest spora.

- Ja wiosną najczęściej wchodziłem na boisko z ławki i wcale nie czuję się gwiazdą ataku Górnika. Dla mnie numer jeden był i jest Piotrek Gierczak. Jeżeli pokaże wszystko co potrafi, to nie widzę dla niego a ataku konkurencji. Gra z nim jest wielką przyjemnością. Z drugiej strony nie wiem czy będzie grał w ataku, czy może trener cofnie go za dwójką napastników. Pole manewru jest spore, a to bardzo ważne.

» Jest jednak trzech nowych, wysokich napastników, więc atak Górnika może wyglądać bardzo różnie.

- To dla nas wszystkich coś nowego. Na razie problemem jest komunikacja. Czasami nie potrafimy się z Vladimirem czy Dmitarirem porozumieć na boisku, również ze względów
językowych. Trochę potrwa nim zgranie będzie naszym atutem. Tego nie da się zrobić w trzy tygodnie, wyłącznie w meczach sparingowych.

» Kogo będzie brakowało najbardziej z grupy, która pożegnała Zabrze?

- Może się okaże, że...nikogo! Praktycznie na każdej pozycji są nowi ludzie. Osobiście bardzo dobrze wspominam grę z Adamem Kompała. Może podobną rolę spełni na boisku Rafał Niżnik? Przekonamy się za kilka tygodni.

» Cel na rundę jesienną?

- Minimum sześć bramek, czyli więcej niż strzeliłem w rundzie jesiennej. Trzeba iść do przodu. Najpierw jednak muszę wywalczyć miejsce na boisku.

» A cel drużyny?

- Pojęcia nie mam...Oczywiście chciałbym , byśmy grali jak najwyżej, tylko, że ten zespół nie zagrał jeszcze żadnego ważnego meczu. Sprowadzono wielu nowych ludzi. Byłoby fajnie grać w górnej części tabeli, ale kto by nie chciał.

źródło: Sport
nadesłał: DasiuRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]