Kłopoty z linią obrony ()

W starciu z Wisłą Płock zabrzanie zagrają w eksperymentalnym ustawieniu w obronie. Nie będą mogli w piątek skorzystać z trzech podstawowych defensorów.
Środkowi Mateusz Wieteska i Dani Suarez pauzują za żółte kartki, a lewy defensor Michał Koj ma skręcony staw skokowy. Jedną z tych dziur ma załatać reprezentant młodzieżówki Paweł Bochniewicz, który zimą został wypożyczony z Udinese. - Paweł świetnie wpisuje się w naszą filozofię, jest młody, zdolny i za jego przykładem chce iść wielu innych graczy. Na biurko trenera Jana Żurka (koordynator grup młodzieżowych – przyp. red.) trafia mnóstwo ofert ze strony piłkarzy, którzy, podobnie jak Paweł, chcą być częścią mocnego Górnika – mówi „PS” trener Marcin Brosz, który nie chce zdradzić jaki skład wystawi w premierze wiosny.
W sparingach na środku obrony był sprawdzany Meik Karwot, czyli zawodnik drugiego szeregu. Jesienią Karwot zaliczył tylko dwa mecze ligowe, w tym nieszczęsne starcie z Cracovią (0:4), w którym strzelił samobója. Na lewej obronie powinien zagrać Adrian Gryszkiewicz. 18-letni zawodnik Gwarka Zabrze regularnie występował w meczach kontrolnych i przekonał do siebie szkoleniowca.
- Adrian zostanie piłkarzem Górnika, umowa jest w trakcie finalizacji. Widzę, że ma duże szanse już w piątek zadebiutować w ekstraklasie – mówi Jan Kowalski, legendarny piłkarz i trener 14-krotnych mistrzów Polski, który pełni w Gwarku funkcję wiceprezesa. - Czy w piątek kibice zobaczą inny Górnik? Nasza koncepcja przecież się nie zmienia. Mamy w kadrze wielu zdolnych zawodników, którzy czekają na swoją szansę – twierdzi Brosz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]