Ołeksandr Szeweluchin ma być skautem Górnika ()

Ołeksandr Szeweluchin związany jest z Górnikiem od sześciu lat. Jego kontrakt wygasa w czerwcu tego roku, ale wszystko wskazuje na to, że Ukrainiec zostanie przy Roosevelta, tylko w innej roli.
Jesienią rozegrał w pierwszym zespole cztery spotkania (dwa w ekstraklasie i tyle samo w Pucharze Polski). Częściej występował w trzecioligowych rezerwach, gdzie pełni także rolę asystenta pierwszego trenera Wojciecha Gumoli. – Pomagał mi również przy pierwszym zespole, gdy byliśmy na obozie w czeskim Kravaře. Niewykluczone też, że wystąpi jeszcze w tym sezonie w ekstraklasie – zaznacza trener Marcin Brosz. – Z graniem jeszcze nie skończyłem, ale zdaję sobie sprawę, że w lidze będę potrzebny tylko w sytuacjach awaryjnych, gdy, nie daj Boże, będzie jakaś plaga kontuzji wśród obrońców – mówi piłkarz, który ma również niedługo zostać skautem Górnika na rynek wschodni. Do jego zadań należałoby wyszukiwanie piłkarzy głównie na Ukrainie, Białorusi i Rosji. – Znam bardzo dobrze tamten rynek, z działaczami Górnika rozmawiam na różne tematy. Jestem do dyspozycji klubu. Mieszkam w Zabrzu i nie zamierzam się stąd wyprowadzać – zaznacza Szeweluchin.
Od 2012 roku, czyli transferu Ukraińca, do Górnika nie trafił żaden piłkarz z tamtych rejonów. Sprowadzono jedynie dwa lata temu zawodników z krajów bałtyckich: Łotysza Marcisa Ošsa i Estończyka Kena Kallaste (obaj nie grają już w Zabrzu). Możliwe, że dzięki pomocy Ukraińca sytuacja zmieni się, chociaż w Górniku nadal będą przede wszystkim stawiać na młodych krajowych piłkarzy. Szeweluchin mieszka w Polsce na stałe razem z żoną i trzema córkami. – Bardzo dobrze się tutaj czujemy. Wkrótce będę ubiegał się o polski paszport. Wniosku jeszcze nie złożyłem, na razie zbieram dokumenty – dodaje.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]