Gala Tygodnika "Piłka Nożna": Szymon Żurkowski Odkryciem Roku 2017 News zawiera zdjęcie ()

Szymon Żurkowski został wybrany Odkryciem Roku 2017 w opinii tygodnika "Piłka Nożna". Wyniki zostały przedstawione podczas sobotniej gali. 

Poniżej prezentujemy uzasadnienie wyboru przedstawione przez dziennikarzy popularnego tygodnika.

"Bywają lata, że wskazanie nominowanych w prestiżowej kategorii Odkrycie Roku przysparza redakcji „PN" wiele problemów. Tym razem było inaczej. Wybór pięciu kandydatów był łatwy, przesadnie długo nie rozmawialiśmy też o tym, kto z tej piątki powinien pojawić się na scenie w hotelu Double Tree by Hilton w trakcie Gali tygodnika „Piłka Nożna".

Szymon Żurkowski w definicję Odkrycia Roku wpisuje się perfekcyjnie. Rok temu piłkarz anonimowy, dziś zawodnik, którego najprawdopodobniej już w marcu Adam Nawałka podda testom w dorosłej reprezentacji Polski. Młody, bez kompleksów, bo Ekstraklasę wziął z marszu. Jesienią rósł w oczach. Zaczął od ciężkiej pracy i pokazania świetnej wydolności, a z biegiem rundy dokładał a to asystę, a to gola, a to coraz śmielsze próby dryblingów, coraz trudniejsze podania.

Nie jest „produktem" już ukończonym. Na pewno musi doskonalić technikę, niemniej rozmawiając z ludźmi znającymi się na rzeczy na pytania o Żurkowskiego pada najczęściej jedna odpowiedź - niesamowity potencjał. Na Twitterze napisałem, że stylem gry, zdobywaniem przestrzeni na boisku z piłką przy nodze, przypomina mi Radosława Michalskiego. I tego się trzymam. Choć jestem przekonany, że jeśli nie wydarzy się nic niepokojącego, czyli piłkarz będzie pracował, chodził po ziemi oraz omijać go będą kontuzję, zrobi dużo większą karierę od byłego pomocnika Legii Warszawa i Widzewa Łódź.
"źródło: Piłka Nożna
fot. Łukasz Skwiot / Piłka NożnaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]