Górnik zaprezentował się kibicom

Owacja dla piłkarzy i trenera Marcina Brosza oraz gwizdy dla prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik. Kibice Górnika Zabrze nie wszystkich serdecznie powitali na dzisiejszej prezentacji zespołu.
Prezentację "Trójkolorowych", która odbyła się na Arenie Zabrze, poprowadzili spiker Górnika Bartłomiej Perek i dziennikarz TVP Katowice Robert Walczak. Rozpoczęło się od przemówienia prezesa Bartosza Sarnowskiego, podczas którego sternik wypowiedział się o celu na najbliższy sezon. Mówienia wprost o awansie nie było. - Chcemy zająć jak najwyższe miejsce - słowom działacza towarzyszyły okrzyki kibiców: "Górnik to my, a nie k**** wy".

Następnie na murawie pojawiali się członkowie sztabu szkoleniowego z Marcinem Broszem na czele. Trener został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność, która pamięta go z występów dla "Trójkolorowych" (46 występów w Ekstraklasie). - Marcin, my wierzymy! - usłyszał szkoleniowiec, który zapewniał o tym, jak dużym wsparciem dla Górnika jest "Torcida".

Następnie na murawę wbiegali piłkarze. Kapitan Górnika Adam Danch pokazał się w nowym wzorze koszulki - w sezonie 2016/2017 podstawowym kompletem zabrzan będą białe stroje z granatową wstawką i czerwonym pasem. W drugim komplecie dominować będzie kolor czerwony. Swoją koszulkę - tradycyjnie już z numerem "12" - otrzymała "Torcida". Została ona przekazana przedstawicielowi KKN-u. - Ekstraklasa dla Górnika - zawołali na koniec kibice, odpalając przy okazji pirotechnikę.

Kadra Górnika Zabrze na sezon 2016/2017

Bramkarze: Mateusz Kuchta, Grzegorz Kasprzik, Mateusz Michalski;
Obrońcy: Adam Danch, Bartłomiej Gajda, Bartosz Kopacz, Szymon Matuszek, Oleksandr Szeweluchin, Michał Teichman, Adam Wolniewicz, Rafał Kosznik, Maciej Ambrosiewicz;
Pomocnicy: Armin Ćerimagić, Roman Gergel, Erik Grendel, Rafał Kurzawa, Aleksander Kwiek, Konrad Nowak, Mariusz Przybylski, Daniel Wajsak, Łukasz Wolsztyński, Dawid Plizga;
Napastnicy: Krzysztof Kiklaisz, Dariusz Pawłowski, Szymon Skrzypczak, Marcin Urynowicz, Szymon Żurkowski.

Więcej w serwisie "SportSlaski.pl".

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]