Górnik straci Zacharę i Augustyna?

Górnik świetnie zaczął sezon, ale coraz częściej słychać, że w sierpniu straci dwóch ważnych piłkarzy. Mateusz Zachara w czterech meczach strzelił trzy gole. Takiego początku sezonu w ekstraklasie jeszcze nie miał. Wszystko wskazuje jednak na to, że zbyt wielu goli dla Górnika już nie zdobędzie. W tym tygodniu można się spodziewać konkretnej oferty dla Zachary. Mówi się o klubach z Holandii i Belgii, które interesują się piłkarzem klubu z Roosevelta. 
- Czy chcę odejść? Jak będzie ciekawa propozycja, to na pewno chciałby spróbować – mówi sam Zachara, a działacze Górnika wydają się pogodzeni z pożegnaniem piłkarza. I zadowoleni, że Zachara tak dobrze zaczął sezon, bowiem każdy kolejny gol podbija tylko cenę. Zachara ma co prawda wpisaną w umowie kwotę odstępnego na poziomie pół miliona euro, ale taką kwotę trudno będzie za niego dostać. Górnik oczywiście mógłby być nieprzejednany, ale biorąc pod uwagę zaległości finansowe wobec samego piłkarza i trudną sytuację finansową, na pewno będzie w rozmowach elastyczny i zadowoli się mniejszą kwotą. Z drugiej strony, trzy gole w czterech meczach to bardzo dobra karta przetargowa dla klubu i Zachary przy negocjacjach indywidualnego kontraktu. Jeżeli wszystkie strony dojdą do porozumienia, to Zachara zagra jeszcze w dwóch meczach Górnika, z Koroną w Kielcach i Łęczną na Roosevelta. Tym ostatnim pożegnałby się z zabrzańskimi kibicami.
Czy tylko on? Drugie gorące nazwisko w Górniku do oczywiście Błażej Augustyn, który zaliczył kolejny bardzo dobry mecz i spora jest jego zasługa w tym, że zabrzanie w tym sezonie stracili dopiero dwa gole. Ofert nie brakuje, także zagranicznych, więc utrzymanie piłkarze może być ponad obecne możliwości Górnika, a pieniądze za sprzedaż tej dwójki pozwoliłyby uregulować choćby część zaległości wobec innych piłkarzy, którzy w piątek zagrali najlepszy mecz w tym sezonie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]