Mariusz Magiera zagrał po ponad rocznej przerwie

Mariusz Magiera wrócił do gry. Co prawda na razie wystąpił w trzecioligowych rezerwach, ale jest coraz bliży pełni formy.
Mariusz Magiera ostatni mecz w Ekstraklasie rozegrał w kwietniu 2013 roku. Od tego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi, a dokładniej urazem kości piszczelowej. Wspólnie z zespołem przepracował letni okres przygotowawczy. Powoli jego treningi były coraz bardziej intensywne, wystąpił w kilku meczach sparingowych. Kwestią czasu był więc jego występ w meczu rezerw. 
Ostatecznie sztab szkoleniowy pierwszego zespołu zdecydował, że Mariusz zagra pierwsze 45 minut w spotkaniu z drugim zespołem Piasta Gliwice. - Wielki powrót? Nie przesadzajmy., choć oczywiście cieszę się bardzo, że w końcu wróciłem na boisko i zagrałem w meczu ligowym. Krok po kroku wszystko idzie więc w dobrym kierunku - powiedział po meczu popularny "Magic".
Magiera został ustawiony na środku obrony, a nie na lewej flance, swojej nominalnej pozycji.
Pozytywnie o występie Mariusza wypowiadał się również trener rezerw Dariusz Koseła. - "Magic" nie grał dzisiaj na swojej nominalnej pozycji, ale mimo to poradził sobie naprawdę nieźle. Z optymizmem patrzę na jego kolejne występy - stwierdził szkoleniowiec.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]