Górnik zaoszczędzi na odejściu Drewniaka

O odejściu Szymona Drewniaka z Górnika mówiło się od kilkunastu dni. Ostatecznie w czwartek strony skróciły czas wypożyczenia. Kolejorz skorzystał z zapisu w umowie o możliwości wcześniejszego zakończenia okresu wypożyczenia.
- Na spotkaniu władz Górnika i Lecha z Szymonem Drewniakiem zdecydowaliśmy, że w tym momencie najlepszym rozwiązaniem dla zawodnika i jego rozwoju będzie powrót do Poznania - informuje Krzysztof Maj, wiceprezes zarządu Górnika na oficjalnej stronie internetowej klubu. - Dziękujemy Szymonowi za kilka miesięcy gry dla zabrzańskiego zespołu, doceniamy jego profesjonalizm i zaangażowanie w treningi i grę oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze.
Umowa o wypożyczeniu była tak skonstruowana, że Górnik poniósłby spore koszty, gdyby Drewniak nie zagrał w określonej liczbie meczów. Tymczasem piłkarz grał niewiele, Robert Warzycha na niego nie stawiał, a biorąc pod uwagę, że wraca do zdrowia Mariusz Przybylski, rola Drewniaka w zespole byłaby jeszcze mniej znacząca. Z takiego rozwiązania nie byłaby zadowolona żadna strona. Drewniak, bo nie gra. Lech, ponieważ na wypożyczeniu jego piłkarz siedzi na ławce, a także Górnik, który płaciłby za to, że piłkarz nie rozegrał określonej liczby meczów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]