Błażej Augustyn odejdzie do Legii?

Nie można wykluczyć, że do końca sierpnia zabrzański Górnik straci swojego najlepszego obrońcę.
Błażej Augustyn wybornie rozpoczął sezon 2014/15. Po trzech kolejkach środkowy obrońca Górnika jest liderem klasyfikacji Złotych Butów i dwa razy trafił do jedenastki kolejki. Już zaczęły się pojawiać opinie, czy Augustyn nie powinien dostać szansy gry w reprezentacji Polski. Nie dość, że zbyt wielu klasowych defensorów w kadrze nie ma, to jeszcze do Zabrza ściągał go Adam Nawałka, jesienią ubiegłego roku trener Górnika Zabrze. 
- Błażej rozegrał trzy dobre mecze. Wiem jednak, że on sam nie czuje się jeszcze w stuprocentowej formie. O składzie kadry decyduje oczywiście selekcjoner, ale Błażej zasłużył na to, aby zwrócić jego uwagę. Tacy zawodnicy powinni być powoływani choćby po to, aby poczuć atmosferę kadry i stopniowo się w nią wkomponowywać – to opinia Roberta Warzychy, dyrektora sportowego Górnika. Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu Augustyna chwalił mistrz świata, Lukas Podolski. - Był najlepszy na boisku, widać, że grał w zachodniej lidze – mówił po spotkaniu zabrzan z Pasami Poldi.
Górnik może mieć jednak inny problem. Augustynem już interesuje się kilka klubów, na czele z Legią, w której swego czasu... był, bo trudno mówić o graniu, skoro zagrał w sezonie 2007/08 tylko cztery mecze. Co prawda piłkarz ma podpisany kontrakt z zabrzanami, ale trzeba pamiętać o kłopotach finansowych klubu z Roosevelta, który od wielu miesięcy nie płaci piłkarzom pensji. W tej sytuacji piłkarze mogą rozwiązywać kontrakty z winy klubu i odejść z Zabrza za darmo.
W Legii, która na pewno będzie grała w pucharach do końca tego roku kolejny klasowy obrońca na pewno by się przydał. Tym bardziej, jeżeli klub nie musiałby za niego płacić sumy odstępnego. A nawet gdyby... Augustyn ma w umowie wpisaną kwotę odstępnego, która ponoć specjalnie wygórowana nie jest. Szczególnie dla Legii, która po awansie do Ligi Europy już zarobiła około 12 milionów złotych.
Z drugiej strony piłkarz ma wobec zabrzan pewien dług do spłacenia. To Górnik po poważnej kontuzji podał mu rękę jesienią ubiegłego roku i mimo półrocznej przerwy w grze zaproponował przedłużenie umowy w lecie. Wracając do zaległości wobec piłkarzy, zgodnie z obietnicą pierwsze pieniądze mają wpłynąć na konta zawodników Górnika 19 sierpnia. Klub i władze Zabrza zapewniają, że tego dnia pieniądze na pewno trafią na konta piłkarzy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]