Nawałka: Na Legię z podniesioną głową

To będzie hit 8. kolejki Ekstraklasy. W niedzielę Legia podejmie rewelację sezonu - Górnika Zabrze. Stawką tego meczu jest pierwsze miejsce w tabeli. - W pucharach trzymam kciuki za Legię, ale w lidze sentymentów nie będzie. W Warszawie powalczymy o całą pulę - odważnie deklaruje trener Ślązaków Adam Nawałka. 

Dla Górnika mecz z Legią będzie testem, który pokaże, na co was stać w tym sezonie?

Adam Nawałka: - Jeżeli spojrzymy na poziom ekonomiczny, porównamy kadry obu drużyn, to Legia i my jesteśmy na zupełnie różnych biegunach. Warszawianie to najlepiej zorganizowany klub w Polsce. Wszystko jest na wysokim poziomie: baza, szkolenie młodzieży. Ale cały urok piłki polega na tym, że nie zawsze ten bogaty faworyt wygrywa. Dlatego do stolicy przyjeżdżamy z podniesioną głową, gotowi do walki.

- Legia do meczu z Górnikiem przystąpi zaledwie 72 godziny po ciężkim pojedynku z Lazio Rzym w Lidze Europy...

- Obie drużyny przystąpią do gry z równymi szansami. Nie szukajmy naszej przewagi w fakcie, że Legia gra w pucharach. Profesjonalni piłkarze muszą być gotowi do gry co trzy, cztery dni. Ja o przygotowanie fizyczne swoich zawodników jestem spokojny.

- W niedzielę postraszycie Legię P.Nakoulmą? Po perypetiach transferowych jesienią imponuje formą.

- W Górniku najważniejsza jest drużyna. Naszej gry nie opieramy na indywidualnych popisach, liczy się solidna praca zespołowa. Choć oczywiście bardzo mnie cieszy dyspozycja Prejuce. Latem dużo pracowaliśmy nad jego formą psychofizyczną. Tłumaczyliśmy mu, że musi się odciąć od transferowych spekulacji i skoncentrować wyłącznie na grze w Górniku. Cieszę się, że nam się udało.

- Który z piłkarzy Legii wywarł na panu w tym sezonie największe wrażenie?

- Nie chcę nikogo wyróżniać. To po prostu bardzo dobra drużyna. Cenię pracę trenera Jana Urbana. Nie jest łatwo prowadzić zespół, wobec którego zawsze są najwyższe oczekiwania, być pod nieustanną presją. Trzeba docenić fakt, że on bardzo dobrze sobie z tym radzi.

- Po starciu w Warszawie to Górnik będzie liderem Ekstraklasy?

- Można spekulować, a wszystko i tak zweryfikuje boisko.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]