Górnik przygotowany na odejście Nakoulmy

Górnik chciałby, by Prejuce Nakoulma zagrał jeszcze w meczu z Ruchem Chorzów, ale jeżeli na stole pojawi się konkretna oferta, wtedy nikt nie zablokuje transferu. Zabrzanie potrzebują pieniędzy, a to lato jest ostatnim momentem, w którym mogą na "Prezesie" zarobić.
Scenariusz dla Górnika optymalny to gra Nakoulmy w meczu z Ruchem i ewentualny transfer w ostatnim tygodniu sierpnia. Gdyby tak się stało, to meczem przeciwko "Niebieskim" piłkarz z Burkina Faso pożegnałby się z Zabrzem. Kto zająłby jego miejsce na boisku? Latem zabrzanie sprowadzili dwóch nominalnych skrzydłowych - Macieja Małkowskiego i Łukasza Madeja. Do tej pory obaj nie pokazali pełni swoich umiejętności. Madejowi nawet nie udało się przebić do pierwszej jedenastki, ale... - Z tego co słyszę, jeszcze nie do końca potrafi wkomponować się w koncepcję gry Górnika i wymagania Adama Nawałki, ale to kwestia czasu. Łukasz jest dobrym i doświadczonym piłkarzem. Jak dostanie swoją szansę, to ją wykorzysta. Nakoulma w dobrej formie to wartość dodana i piłkarz, który na boisku robi różnicę, bez niego Górnik może stracić błysk, ale nie solidność - mówi Dariusz Dźwigała, były pomocnik zabrzan.
Nakoulma gra jesienią bardzo dobrze i można przypuszczać, że zabrzanie nie byliby bez niego liderem ligi. Z drugiej strony około 5,5 miliona złotych, jakie realnie można zarobić na jego transferze oraz miesięczne zarobki piłkarza, sięgające 50 tysięcy złotych zdecydowanie najwyższe w Górniku - to argumenty przemawiające za transferem, którego sam Nakoulma bardzo wyczekuje. Jedno jest dziś pewne. Sprawa musi się rozstrzygnąć do końca sierpnia.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]