Wiceprezydent Zabrza: Realne otwarcie stadionu to przełom sierpnia i września

- Gdyby miał odejść Prejuce Nakoulma, to sprzedaż Arkadiusza Milika praktycznie nie wchodzi w rachubę - mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza, na łamach dziennika "Sport".
Zbliża się zima, więc za moment zaczną zapadać decyzje personalne w Zabrzu. - Najlepszym rozwiązaniem dla Milika byłoby pozostanie w Górniku i ciągły rozwój pod okiem trenera. Na pewno nie ma woli sprzedania piłkarza już teraz - mówi. Czy to jednak oznacza, że Milik na pewno nie odejdzie? - Ja zawsze twierdzę, że rozmawiać trzeba. Zarówno z samymi klubami, które chciałyby go kupić, jak i z samym zawodnikiem. Na jego transfer do silnej ligi jest jednak chyba za wcześnie. Nie można jednak wykluczyć, że mimo wielu argumentów "na nie" i tak nastawi się na odejście, a na stole będzie oferta, obok której nie można przejść obojętnie - dodaje.
A czy Górnik nie planuje się zimą... wzmocnić? Wszak realna jest walka o miejsce w europejskich pucharach. - Raczej nie. Nie mówię oczywiście, że nie będzie żadnych transferów do klubu, ale na pewno nie przewidujemy sprowadzania piłkarzy, za których trzeba płacić. Nawet jeżeli odszedłby Nakoulma, to już latem ściągnęliśmy jego następcę - Przemysława Oziębałę - tłumaczy Lewandowski.
Warto poruszyć także temat nowego stadionu. - Runda zaczyna się za 2,5 miesiąca. Myślę, że kibice, którzy przyjdą na mecz z Piastem zobaczą obiekt, który będzie zbliżony do efektu finalnego. To znaczy z trzema trybunami i zadaszeniem. Nie wiem, jaka czeka nas zima, ale wiele prac będzie można już prowadzić pod zadaszeniem, więc nie zakładamy przestojów. Na dziś realne jest otwarcie stadionu na przełomie sierpnia i września - kończy Krzysztof Lewandowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]