Ostatni mecz Nakoulmy?

Wkrótce Górnik Zabrze wzbogaci się o kilka milionów złotych - donosi dzisiejszy "Fakt". Związane jest to z transferem Prejuce Nakoulmy do niemieckiego SC Freiburg.
Z informacji dobiegających z zabrzańskiego klubu i od samego zawodnika wynika, że klamka już zapadła. Zimą popularny "Prezes" przenosi się do Bundesligi. - Jeżeli kluby się dogadają, to ja na pewno też - mówi "Faktowi" Nakoulma. 
Górnik już ponoć wstępnie porozumiał się z SC Freiburg w sprawie transferu swojego zawodnika. Reprezentant Burkina Faso ma w umowie wpisaną kwotę odstępnego w wysokości 1,25 mln euro i tyle też Niemcy są w stanie wyłożyć. - Do sprawy wrócimy po zakończeniu rundy - informuje Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika.
Latem podobne pieniądze za szybkiego piłkarza chciał też wyłożyć Terek Grozny. "Prezes" nie chciał się jednak przenosić na Wschód. Z kolei z transferu do występującego w Ligue 1 Troyes nic nie wyszło, bo dla Francuzów kwota ponad miliona euro była zbyt wysoka. Freiburg jest jednak zdecydowany na pozyskania piłkarza z Afryki.
Pokaźny zastrzyk gotówki na pewno mocno pomoże zabrzanom stanąć finansowo na nogi. Piłkarze otrzymają zaległe wynagrodzenia, a może też dzięki temu uda się zatrzymać w klubie Arkadiusza Milika. Mówi o tym w wywiadach prasowych trener Górnika Adam Nawałka. Wszystko wskazuje na to, że sobotni mecz zabrzan u siebie z Lechia Gdańsk będzie dla "Prezesa" Nakoulmy pożegnaniem z polskimi boiskami po sześciu latach gry u nas.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]