Michał Płonka i Michał Bedronka podpisali kontrakty z Górnikiem

Płonka trafił do Górnika rok temu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Gwarka Zabrze, które zimą zostało przedłużone o kolejne sześć miesięcy. - Michał był pewnym punktem zespołu Młodej Ekstraklasy, zaliczył też trzy mecze w T-Mobile Ekstraklasie. Udowodnił, że drzemie w nim spory potencjał i liczymy, że latem powalczy o miejsce w wyjściowej jedenastce - mówi Krzysztof Maj, szef pionu sportowego Górnika. 

- Śmiało mogę powiedzieć, że spełniło się moje marzenie z dzieciństwa. Bardzo się cieszę, że udało się sfinalizować rozmowy na temat tego kontraktu. Nie pozostaje mi nic innego, jak ciężko trenować w trakcie przygotowań do sezonu i walczyć o miejsce w składzie - cieszy się Płonka.

Płonka ma większe szanse na grę w pierwszym zespole niż 19-letni Bedronka, który ostatnio występował w zespole juniorskim. - Ostatnie miesiące były dla Michała bardzo udane, był jednym z najlepszych zawodników i zarazem kapitanem drużyny juniorów. Swoją postawą zasłużył na profesjonalny kontrakt z Górnikiem - chwali Maj.

- Jestem bardzo zadowolony z podpisania pierwszego, profesjonalnego kontraktu. Tym bardziej że związałem się z tak znanym i szanowanym klubem, jakim jest Górnik - powiedział Michał po parafowaniu umowy.

Michał Bedronka jest piłkarzem Górnika od 2,5 roku. Na swoim koncie ma 10 meczów w Młodej Ekstraklasie i tytuł wicemistrza Polski juniorów w kategorii U-19 zdobyty w 2011 roku.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]