Lisowski: Górnik to niewygodny przeciwnik

W sześciu meczach rundy wiosennej piłkarze kieleccy stracili tylko jednego gola.
Pod tym względem nie mają sobie równych w całej lidze, a jutro spróbują utrzymać tę doskonałą passę na Roosevelta. - Nasza obrona to nie tylko Zbyszek Małkowski i czterech chłopaków stojących na linii pola karnego. Bronimy się całym zespołem. Pierwszym, który wciela się w defensora przy ataku przeciwnika, jest napastnik. Już Maciek Korzym, Łukasz Jamróz czy Daniel Gołębiewski mają za zadanie utrudniać rywalowi przejście z piłką za połowę boiska - mówi defensor Korony, Tomasz Lisowski, zdający sobie sprawę, że jego drużynę czeka trudny mecz. - Górnik to niewygodny przeciwnik. Gra twardo, jest nieustępliwy, potrafi skutecznie odebrać ochotę do walki. Ciągle stosuje pressing. Niemal na całym boisku. Podopieczni Adama Nawałki potrafią przy tym wyprowadzać błyskawicznie kontry. Na ten element będziemy musieli bardzo uważać.
Co ciekawe, bardzo podobnie, tylko tej wiosny jeszcze skuteczniej gra... Korona. - Zagrają dwa kluby, które przywiązują wielką wagę do taktyki, poruszania się po boisku. Oba walczą, grają pressingiem... Czyli zapowiada się dobry mecz - twierdz Jarosław Tkocz, asystent Adama Nawałki w Górniku.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]