Górnik ma ambasadorów

Byli piłkarze Włodzimierz Lubański i Stanisław Oślizło zostali w czwartek pierwszymi członkami Klubu Ambasadorów Górnika Zabrze. "Chciałem być ambasadorem i proszę - spełniło się" - żartował Oślizło.
"Kiedy grywaliśmy zagranicą, często spotykaliśmy się z ambasadorami. Myślałem, że to musi być fajna praca - w dobrym ubraniu i bez kłopotów finansowych. Górnik to klub, który kocham, więc dzisiejsze wyróżnienie to dla mnie wspaniała sprawa" - dodał. 

Jak wyjaśnił prezes klubu Tomasz Młynarczyk, ambasadorami będą nie tylko byli piłkarze, ale też np. ludzie nauki, biznesu czy polityki. "Chcemy sformalizować nasze działania, uhonorować osoby zaangażowane w propagowanie wizerunku Górnika, biorące udział w spotkaniach czy forach gospodarczych" - stwierdził prezes.

Obaj znani piłkarze Górnika i reprezentacji Polski dostali certyfikaty i tabliczki z nazwiskami. Mają one zostać zamontowane na ich "ambasadorskich" krzesełkach nowego stadionu w Zabrzu.

"Tabliczkę już mam. Teraz przydałby się stadion, bo chciałbym ją jak najszybciej zamocować. Z zazdrością patrzę na nowe obiekty w Polsce, na których ja i moi koledzy już nie możemy zagrać. Bo może bylibyśmy jeszcze lepsi. A ambasadorami byliśmy już dawno, kiedy reprezentowaliśmy klub, Śląsk i Polskę za granicą" - powiedział Lubański.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]