Górnik - Bełchatów: Magiera kontra Kosowski

Mariusz Magiera wraca do kadry Górnika Zabrze. Jest ogromna szansa, że w meczu z PGE GKS Bełchatów stanie naprzeciwko Kamila Kosowskiego, który kiedyś był dla niego wzorem.
Lewy obrońca Mariusz Magiera to dziś na pewno jeden z najważniejszych graczy Górnika Zabrze. W meczu z Legią Warszawa nie wystąpił z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego, której doznał w spotkaniu z Widzewem. – Na prześwietleniu nie widać śladu po kontuzji, ale wciąż czuję ból. Decyzję o tym czy zagram podejmiemy z dnia na dzień – mówi Magiera.

W czwartek 27-letni Magiera trenował już z zespołem. – Wszystko było w porządku, ale muszę być pewny, że jestem zdrowy. Przecież zostaje jeszcze cały sezon – dodaje obrońca.

Mariusz Magiera to zawodnik, którego można cenić za efektowne wejścia lewą stroną i precyzyjne podania w okolice pola karnego. Jeśli lekarze i on sam zdecydują, że może grać, na co dziś jest spora szansa, to przeciwko sobie będzie miał Kamila Kosowskiego. Skrzydłowy Bełchatowa jest w naszej lidze na razie najlepszym asystentem, w każdym meczu tworzy sytuacje bramkowe swoimi dokładnymi dośrodkowaniami. Właśnie Kamil Kosowski był kiedyś stawiany Magierze jako wzór.

W korytarzu na stadionie Gwarka powieszone są zdjęcia najlepszych absolwentów szkółki. – Kamil Kosowski, Marcin Kuźba, Piotrek Gierczak i jeszcze wielu innych. Trenerzy zawsze pokazywali ich, jako przykłady tych, którzy osiągnęli coś dzięki ciężkiej pracy – mówi Magiera. – Trenując w Gwarku chodziłem na mecze Górnika. Kamil grał wtedy w pierwszym składzie, a potem odszedł do Wisły. Każdy z nas wtedy chciał zrobić taką karierę jak on – wspomina zabrzanin. Potem spotkali się w Wiśle jesienią 2007 roku, gdy Kosowski był liderem drużyny, a Magiera próbował się przebić do składu.

Górnik miał w obecnych rozgrywkach niezły start, gdy w pierwszej kolejce zaskoczył Śląsk we Wrocławiu (1:1). Było to o tyle niespodziewane, że przed sezonem, po odejściu trzech najważniejszych zawodników - Roberta Jeża, Grzegorza Bonina i Daniela Sikorskiego, zespół z Zabrza był postrzegany raczej jako kandydat do walki o utrzymanie w ekstraklasie. - To byli dla nas bardzo ważni zawodnicy, ale sądzę, że jakoś udało się zalepić dziurę. Proszę pamiętać, że gramy w Polsce, a tu nie ma piłkarzy nie do zastąpienia - mówi Magiera.

Faktycznie drużyna z Zabrza gra zdecydowanie lepiej niż tego od niej oczekiwano. Nawet w meczu z Legią w Warszawa (1:3) Górnik momentami nawet przeważał. - Niestety zabrakło nam lepszego poszanowania piłki. Graliśmy dobrze w odbiorze, ale też szybko ją traciliśmy - dodaje obrońca.

Mecz z Bełchatowem Górnik powinien wygrać, o ile chce zrealizować wyznaczony na ten sezon cel. - Myślę, że stać nas na środek tabeli, może nawet górną połówkę - mówi Magiera.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]