Śląsk przeniesie mecz do Zabrza?

Śląsk Wrocław, rywal Górnika Zabrze w pierwszej kolejce Ekstraklasy, wbrew zapowiedziom, w sezonie 2011/12 z konieczności zagra przy Oporowskiej. Ekstraklasa SA mimo wyraźnej sugestii wicemistrza Polski ułożyła terminarz rozgrywek tak, że wrocławianie muszą zaliczyć dwa mecze w roli gospodarza jeszcze przed terminem otwarcia nowego stadionu. 
- Interweniowaliśmy w tej sprawie zarówno u prezesa Ruski, jak i u szefa logistyki Ekstraklasy pana Stefańskiego. Dowiedzieliśmy się, że raczej nie mamy co liczyć na zmiany - mówi prezes Śląska Piotr Waśniewski.
44-tysięczna arena przy alei Śląskiej ma być gotowa dopiero na 14 sierpnia, czyli w terminie przypadającym na trzecią kolejkę. To dlatego klub prosił, by wyznaczyć mu dwa pierwsze mecze poza Wrocławiem. Wicemistrzowie Polski podnosili przede wszystkim argumenty logistyczne (gra na dwóch obiektach w tej samej rundzie skomplikuje sprzedaż karnetów) oraz finansowe.
Adrian Skubis rzecznik prasowy Ekstraklasy, tłumaczy czemu terminarz ligi przyjął taką formę. - Staramy się układać harmonogram rozgrywek tak, by uwzględnić postulaty klubów. Niestety sugestii i próśb było tak wiele, że nie udało się wszystkich zrealizować. Jeśli chodzi o Śląsk, to dwa z trzech priorytetowych elementów znalazło odzwierciedlenie w terminarzu.
Okazuje się także, że któryś z pierwszych dwóch spotkań (z Górnikiem albo ŁKS-em) Śląsk moze rozegrać jednak na wyjeździe. - Jeśli kluby dojdą do porozumienia, to zmiana gospodarzy jest możliwa. Musimy pamiętać jednak o tym, że pod uwagę trzeba wziąć także kwestie związane z logistyką transmisji telewizyjnych, czy sprawy bezpieczeństwa - dodaje Skubis.

źródło: Przegląd Sportowy / Wroclove2012Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]