Gołębiewski pozostanie na liście płac Polonii

Nowy napastnik Górnika Zabrze Daniel Gołębiewski pozostanie na liście płac Polonii Warszawa. Jak się nieoficjalnie dowiedział "Przegląd Sportowy" działacze śląskiego klubu nie będą musieli płacić pensji 24-letniemu zawodnikowi, a jedynie tzw. wyjściówki.
Podobno za jeden występ Gołębiewski ma dostawać 8000 złotych. Górnik jednak negocjuje ten punkt umowy. Oczywiście w spotkaniach z Polonią nowy piłkarz nie będzie mógł zagrać, a za rok ma wrócić do klubu z Konwiktorskiej.
Strzelec 4 goli w sezonie 2010/11 jest jedynym graczem linii ataku, jakiego ma do dyspozycji trener Adam Nawałka. Lada dzień ta formacja będzie jednak solidnie wzmocniona, co musi oczywiście dużo kosztować. Tylko transfer Arkadiusza Milika z III-ligowego Rozwoju Katowice ma wynieść 500 tys. zł. Wyjściowa oferta kolejnego na liście życzeń zabrzan Tadasa Labukasa wynosi: 200 tys. zł za podpis i 50 tys. zł miesięcznie tytułem kontraktu. Górnik jednak twardo stoi na stanowisku, że Litwin musi ograniczyć swoje żądania. Trzecim kandydatem do wzmocnienia ataku jest Emil Drozdowicz, który pod koniec minionych rozgrywek zadebiutował w Polonii Bytom, strzelił nawet gola (wcześniej 11 bramek dla I-ligowego GKP Gorzów Wlkp.), ale 30 czerwca jego umowa ze spadkowiczem wygasa, więc jest do wzięcia za darmo.
Gruntowna przebudowa linii ataku może być jednak zatrzymana, jeśli przy Roosevelta zostanie Tomasz Zahorski. Były reprezentant Polski po sezonie zamierzał rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron, ale sprawa jego przenosin do Jagiellonii Białystok upadła i zawodnik zastanawia się, co zrobić dalej. Z jednej strony mówi, że jest wypalony i potrzebuje zmiany, ale z drugiej nie bardzo ma dokąd iść. Koszty jego utrzymania są na tyle znaczące (około 80. tys. brutto miesięcznie), że Górnik nie może sobie pozwolić na zatrzymanie Zahorskiego i zaangażowanie czterech nowych graczy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]