Górnik zaprezentował swoją maskotkę

- Będąc na polskich stadionach, zawsze zazdrościłem innym klubom maskotek. Sam siebie pytałem, dlaczego Górnik nie ma swojej. Na szczęście problem został już rozwiązany - powiedział w trakcie "Drugiego śniadania z Górnikiem" Stanisław Oślizło, prezentując klubową maskotkę 14-krotnego mistrza Polski. 

Maskotka została wykonana na bazie projektu jednego z kibiców, któremu z kolei doradzali pozostali. Było kilka dylematów, m.in.: co ma mieć na głowie, w co ma być ubrana i co ma dzierżyć w dłoni. - Maskotka nawiązuje do górniczej tradycji naszego klubu, ale także do czasów współczesnych o czym świadczy koszulka "młynowa" - dodał dyrektor wykonawczy Górnika, Krzysztof Maj.

- Kibice będą mieli kontakt z naszą maskotką nie tylko w trakcie meczów na stadionie im. Ernesta Pohla. Będzie nam pomagała także w pracy z dziećmi w ramach szkolnej akcji "Młody kibic". Dodatkowo zostanie ona rozszerzona również o przedszkola i w ten sposób chcemy zainteresować Górnikiem najmłodszych - przyznał Bartłomiej Perek, specjalista ds. marketingu.

Kwestią otwartą pozostaje imię "górniczej" maskotki. Kilka pomysłów już jest, ale decydujący głos w tej sprawie będzie należał do zabrzańskich kibiców.

Po raz pierwszy maskotka zostanie zaprezentowana szerszej publiczności podczas meczu ligowego z Legią Warszawa, który wstępnie zaplanowano na 11 maja.


fot. Michał Chwieduk


źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]