Fakt: Strąk dorobił się brzucha

Odsunięty od kadry pierwszego zespołu Górnika Paweł Strąk zupełnie stracił piłkarską sylwetkę. Patrząc na byłego młodzieżowego reprezentanta Polski, aż trudno uwierzyć, że to ten sam zawodnik, który jeszcze kilka lat temu z powodzeniem radził sobie w lidze!
Kłopoty Strąka rozpoczęły się wraz z jego przeprowadzką z Austrii do klubu z Zabrza zimą dwa lata temu. Sprowadzony przez Henryka Kasperczaka piłkarz od początku nie cieszył się sympatią kibiców Górnika, ale mimo to grał w pierwszym składzie. Tak było do wiosny zeszłego roku. Po sezonie działacze i szkoleniowcy zdecydowali, że dla środkowego pomocnika nie ma miejsca w kadrze zespołu.
Strąk, razem z Damianem Gorawskim i Michałem Karwanem, których spotkał podobny los, wylądował w B-klasowych rezerwach Górnika. Klub z Zabrza chciał rozwiązać z nim kontrakt obowiązujący do 2013 roku za odszkodowanie w wysokości 600 tys. złotych. Piłkarz początkowo się zgodził, ale potem zmienił zdanie. Woli nie przemęczać się w B-klasowych rezerwach i co miesiąc kasować po ok. 50 tys. złotych. Aż że cierpi na tym jego sylwetka?
- Nie jest tajemnicą, że Paweł przytył. Ma zresztą tendencje do tycia. My nie możemy jednak nic zrobić. Piłkarzy mamy tylko na treningach, nie kontrolujemy ich poza boiskiem. Poza wagą nie robimy też żadnych innych badań. Jeśli chodzi o umiejętności, to na B-klasę to co prezentuje Paweł Strąk w zupełności wystarcza - mówi Józef Dankowski, były świetny obrońca Górnika, a obecnie opiekun Młodej Ekstraklasy Górnika, z którą trenują też zawodnicy rezerw.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]