Agent i jego siedmiu podopiecznych

Siedmiu piłkarzy Górnika Zabrze ma tego samego menedżera. Czy na Roosevelta powstał folwark Pawła Zimończyka?
Kiedy trzy lata temu okazało się, że agent Ryszard Szuster ma w swojej stajni siedmiu graczy z Zabrza, to w klubie zawrzało. Michael Mueller, szef rady nadzorczej Górnika, mówił że sprawa jest skandaliczna. Zachowanie Szustera nazwał on nieetycznym, ze względu na to, iż do ujawnienia faktu doszło niedługo po ustąpieniu menedżera z funkcji prezesa śląskiej ekipy. Teraz kontrolę nad jedną trzecią kadry ma Zimończyk, ale działacze nie rozdzierają szat. Martwią się za to kibice, którzy nie mają wątpliwości, że obecna sytuacja nie jest korzystna dla Górnika.
- Menedżer urządził sobie folwark. Kasuje prowizje i poleca słabych graczy - pisze w liście jeden z fanów, a chodzi mu zwłaszcza o Michala Gasparika, który rok temu oblał testy w biednej Polonii Bytom, a teraz o jego wielkiej klasie opowiada wyłącznie Zimończyk. Co na to prezes Łukasz Mazur? - Zacznijmy od wyjaśnienia, że Zimończyk ma znakomite rozeznanie na terenie Górnego Śląska, a także na rynku czeskim i słowackim - odpowiada Mazur. - Gdyby Górnik chciał Brazylijczyków to dzwonilibyśmy do Mariusza Piekarskiego, a tak uderzamy do Pawła. Jeśli idzie o Gasparika to jest to nasza odpowiedź na kontuzję Michała Jończyka. Wstrzymajmy się z ocenami piłkarza do momentu, aż pojawi się na boisku. Ze stajni Zimończyka mamy Gabriela Nowaka, Bartłomieja Kopacza, Vladimira Balata, Macieja Bębenka, Daniela Sikorskiego i Jończyka. Balata chcemy się pozbyć, więc zostaje sześciu. Patrząc na Sikorskiego trudno mówić o złym interesie - podsumowuje prezes.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]