Allianz Polska dementuje "rewelacje" PS

Michael Müller, Przewodniczący Rady Nadzorczej Górnika Zabrza wydał oświadczenie, w którym dementuje "rewelacje" Przeglądu Sportowego. Informacja gazety o tym, że Allianz podjął decyzję o zmianie prezesa klubu jest nieprawdziwa. 

Poniżej treść komunikatu:

Niestety, po raz kolejny publikowane są w prasie spekulacje dotyczące zmiany Prezesa Górnika Zabrze. Decyzje w sprawie składu Zarządu Klubu podejmuje Rada Nadzorcza Górnika, a nie jej poszczególni członkowie. Zarząd Klubu pracuje w pełnym składzie. Dlatego też informacja o tym, że Allianz podjął decyzję o zmianie Prezesa, jest nieprawdziwa.

Michael Müller, Przewodniczący Rady Nadzorczej Górnika Zabrza

* * *

Dzisiejsze "rewelacje" Przeglądu Sportowego:

Prezes Górnika Zabrze na wylocie?

Dni prezesa Łukasza Mazura w Górniku Zabrze są policzone. Firma Allianz, większościowy udziałowiec, jeszcze w tym miesiącu ma zamiar zwolnić szefa klubu.

Właścicielowi nie podoba się to, że prezes stara się być niezależny. Woleliby człowieka, który wykonywałby ich polecenia i nie wybijałby się na niepodległość - usłyszeliśmy w klubie.

Michael Mueller, przewodniczący rady nadzorczej Górnika Zabrze SSA, gdy wysłaliśmy mu e-mail z pytaniem o dymisję Mazura, odpisał: - Nie wiem, skąd macie takie informacje. Proponuję, żeby wasza gazeta skoncentrowała się na faktach, a nie na plotkach.

W kolejnym mailu do działacza doprecyzowaliśmy, że informacja wydaje się o tyle logiczna, iż na linii Mazur - Allianz iskrzy od dłuższego czasu. Na początku rundy jesiennej przewodniczący Mueller rugał w mediach prezesa za niestosowne jego zdaniem wypowiedzi na temat Ruchu Chorzów. Po derbowej potyczce Mazur skrytykował grę Niebieskich. - To był antyfutbol - stwierdził, a kilka dni później jego przełożony kazał mu oficjalnie przeprosić Ruch.

Muellerowi nie przypadła też do gustu inicjatywa Mazura związana z poszukiwaniem nowego sponsora, który miałby stanowić wsparcie dla bardzo ostatnio oszczędnego właściciela. Poza wszystkim warto wspomnieć, że rok temu z siedziby Allianz płynęły głosy o pełnym zaufaniu do poprzedniego prezesa Jędrzeja Jędrycha. Wkrótce po tych słowach został zwolniony. Obarczono go winą za spadek z ekstraklasy, i marne wyniki w rundzie jesiennej I-ligowego sezonu 2009/10.

- Właśnie dlatego nie piszę teraz o pełnym zaufaniu - tak skomentował nasz wywód Mueller, a to może znaczyć, że Mazur zaufanie jednak utracił, a jego zwolnienie to kwestia czasu i nawet najbardziej stanowcze dementi tego nie zmieni.

36-letni Mazur to najmłodszy prezes w historii Górnika. Za jego kadencji drużyna wróciła do ekstraklasy, a po rundzie jesiennej zajmuje wysokie 7 miejsce. Udało mu się zlikwidować znaczącą część zadłużenia, obniżył koszty utrzymania zespołu i odważnie promował klub na forum ekonomicznym w Krynicy. To właśnie ta akcja sprawiła, że Ślązakami zainteresowano się w Rosji. Allianza zdaje się to jednak nie przekonywać.

źródło: Górnik Zabrze SSA / PSRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]