Motor - Górnik: Dwa różne światy

Piłkarze Górnik Zabrze zmierzą się w sobotę z Motorem Lublin. Mecz ten śmiało można nazwać pojedynkiem Dawida z Goliatem - pisze "Gazeta Wyborcza Lublin".
Spotkanie Motoru z Górnikiem to zetknięcie się dwóch rożnych światów w jednej lidze. Lublinianie, którzy cudem znaleźli się w I lidze, mają ogromne problemy, zarówno sportowe, jak i finansowe. Po porażce 0:1 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski szanse Motoru na utrzymanie się równe są zeru. Na drugim biegunie I ligi znajduje się Górnik. Zabrzanie nadal mają realne szanse na powrót do ekstraklasy, ponieważ do zajmującej druga lokatę Sandecji Nowy Sącz tracą jedynie dwa punkty. W środę Górnik pokonał na własnym boisku MKS Kluczbork 3:2.

Po utracie praktycznie jakichkolwiek szans na utrzymanie, atmosfera w drużynie z Lublina nie jest zbyt wesoła. - Jesteśmy podłamani, bo chcieliśmy jak najdłużej walczyć o utrzymanie, a to się nie udało - mówi pomocnik Motoru Marcin Popławski. - Jak to się mówi: nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Nam się długo udawało wygrywać, ale nie można tego robić w nieskończoność.

Wracając do samego meczu z Górnikiem, to lublinianie nie obawiają się rywala. Zresztą i tak nie mają już nic do stracenia, a to powinno sprawić, że zagrają bez presji. - Nie róbmy z Górnika jakiejś drużyny marzeń - dodaje Popławski. - To bardzo dobra ekipa, ale w pierwszym meczu z Zabrzu walczyliśmy z nimi jak równy z równym, a bramkę na 1:2 straciliśmy w ostatnich minutach. Oczywiście różnice widać gołym okiem, w Zabrzu jeden piłkarz zarabia tyle co cała nasza drużyna.

Czy wobec takiej przepaści między ekipami z Lublina i Zabrza Motor będzie w stanie podjąć walkę z Górnikiem? - Na pewno się nie poddamy - zapowiada popularny "Papaj". - Spotkanie będzie transmitowane przez telewizję i młodsi zawodnicy będą mieli okazje się wypromować. Poza tym, z tego co słyszałem, to TVP Sport ma większa oglądalność od Canal+. Wychodzi więc na to, że nasz mecz będzie oglądało więcej ludzi niż ekstraklasę - śmieje się Popławski.

źródło: Gazeta Wyborcza LublinRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]