Napastnik z zamkniętymi oczami

Leo Beenhakker otworzył mi oczy - opowiadał napastnik Górnika Zabrze Tomasz Zahorski tuż przed wyjazdem na Euro 2008. Wówczas był gwiazdą ekstraklasowych boisk. Z łatwością zdobywał bramki, a klub wyceniał jego wartość na blisko 2,5 mln euro.
Po pięknym okresie zostało już jednak tylko wspomnienie. Jeszcze na początku stycznia mówiło się na Roosevelta, że "Zahor" wzmocni siłę ognia zespołu, bo doszedł już do siebie po ubiegłorocznej kontuzji zerwania wiązadeł. Jednak na zgrupowaniu w Turcji zawodnik zaliczył raptem 45 minut, bo wciąż nie jest w pełni zdrowy. Jest mało prawdopodobne, by zagrał w derbowym meczu z GKS-em Katowice inaugurującym rundę wiosenną.
- Moim zdaniem na pewno nie będzie grał - uważa Jan Banaś, były snajper Górnika i reprezentacji Polski. - Już przed kontuzją Tomasz był w kiepskiej formie. Brak pięknych wspomnień powoduje, że podświadomie nie spieszy się z powrotem na boisko. Poza tym wystarczy spojrzeć na Zahorskiego i Adama Banasia. Ten drugi już gra, strzela bramki i pokazuje, że chce przewodzić drużynie. Zahorski praktycznie zniknął ze składu, ale bo też ma on inny charakter. Zły? Tak, bo w piłce grzecznym i ułożonym chłopakom jest trudniej. On musi dostać więcej czasu na odbudowanie formy - kwituje Banaś.
Radosław Gilewicz, inny znakomity ongiś snajper Ruchu Chorzów i Austrii Wiedeń uważa, że Zahorski od pewnego czasu walczy głównie z demonami przeszłości. - Za szybko się ta jego kariera rozkręciła. Po Euro oczekiwania były wobec niego duże, ale on mentalnie tego nie wytrzymał. Czytał gazety, przeglądał internet, a tam był nieustannie krytykowany. Gdy doszła ciężka kontuzja miał prawo się załamać. Jednak ja bym go nie skreślał. Taki piłkarz nagle może wrócić do formy, a wtedy seriami zacznie zdobywać bramki dla Górnika - podsumowuje Gilewicz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]