Jarka: Nie przewiduję powrotu na Roosevelta z własnej woli

Sprawa wstrzymania wypożyczenia Dawida Jarki do Ruchu Radzionków pojawiła się pod koniec zeszłego tygodnia: - Ustaliliśmy, że z decyzjami wstrzymamy się do powrotu Górnika ze zgrupowania w Turcji. Wówczas trener Nawałka zdecyduje, czy Dawid Jarka jest mu potrzebny. Jeśli tak, to wówczas piłkarz powróci do Zabrza. Jeśli nie, zostanie z nami - jasno określił sytuację sternik "Cidrów", Tomasz Baran. Od tego czasu pojawiło się kilka sprzecznych ze sobą informacji. O wyjaśnienie spekulacji dziennik "Sport" zapytał samego zainteresowanego, który aktualnie przebywa na obozie Ruchu Radzionków w Dzierżoniowie.

» Czy prawdą jest, że sprawa pana przejścia do Ruchu Radzionków została wstrzymana?
Dawid jarka: - Pojawiły się jakieś spekulacje, ale z tego, co wiem wszystko zostało załatwione i wiosną zagram w Radzionkowie.

» Jeśli te spekulacje potwierdziłyby się to byłby pan zainteresowany ewentualnym powrotem do Zabrza?
- Trudno abym był zainteresowany, jeśli ktoś ze mnie zrezygnował nie zabierając mnie do Turcji. Jestem zdecydowany na grę w Ruchu, przebywam teraz na obozie wraz z tym zespołem. Nie przewiduję powrotu na Roosevelta z własnej woli.

» Co pan konkretnie ma na myśli?
- Górnik jest moim pracodawcą i jeśli zażąda mojego powrotu, to będę zmuszony wykonać rozkaz. Górnik ma kłopoty z napastnikami, a co za tym idzie ze skutecznością...

» Jak to? Przecież Górnik ma te raz pięciu napastników.
- Zgadza się, ale nie wszyscy są w pełni sił. Przed wyjazdem na obóz do Turcji, mieli w Zabrzu świadomość, że Tomek Zahorski i Ales Besta nie są gotowi do gry na 100%. Mimo to, pozwolili mi szukać nowego klubu. Znalazłem miejsce w Radzionkowie. Najpierw mnie skreślili, a teraz chcą mnie z powrotem?...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]