Jędrych: Piłkarze, którzy odeszli tylko obciążali budżet klubu

Zimowe okienko transferowe w Zabrzu rozpoczęło się od rozwiązania lub nie przedłużenia umów z ośmioma zawodnikami. – Już w listopadzie rozmawialiśmy z tymi zawodnikami i poinformowaliśmy, że ich przyszłość w klubie nie jest „różowa” – mówi wprost Jędrzej Jędrych, prezes Górnika. 

Największe zaskoczenie budzi fakt, że z klubem za porozumieniem stron pożegnał się skrzydłowy Górnika – Piotr Madejski. W ostatnich kilku tygodniach nazwisko piłkarza pojawia się w kontekście „afery korupcyjnej”. Zawodnik miał przyjąć pieniądze za „sprzedanie” meczu, kiedy był zawodnikiem Hutnika Kraków. Sam piłkarz podkreśla, że gdyby wiedział, że spotkanie jest „sprzedane” nie wystąpiłby w nim.

– Wydarzenie związane z korupcją ciągnie się za Madejskim od września 2009 roku – informuje sternik Górnika. – Nie mogę powiedzieć, że wydarzenia korupcyjne, o które oskarża się Madejskiego nie miały wpływu na relację Górnika z zawodnikiem – dodaje. Prezes Jędrych poinformował również, że kontrakt skrzydłowego był ważny tylko do czerwca, a sam zawodnik nie był zbytnio zainteresowany pozostaniem w klubie.

Zrezygnowanie z usług ośmiu zawodników oznacza, że kadra klubu znacząco się uszczupliła. W obecnej sytuacji najmniej osadzona w klubie jest pozycja bramkarza. Trener Nawałka ma do dyspozycji etatowego bramkarza zabrzan – Sebastiana Nowaka oraz młodego i niedoświadczonego Łukasza Skorupskiego.

– Kadra Górnika jest bardzo szeroka i kosztowna. Nawet, jeśli z klubu odeszło 8 zawodników, to nasza kadra nadal liczy ponad 20 zawodników. Poza Piotrem Madejskim zawodnicy, którzy odeszli nie mieli większego wpływu na grę Górnika. Od dłuższego czasu tylko obciążali budżet klubu – wyjaśnia Jędrzej Jędrych.

źródło: zabrzanie.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]