Nowak: W naszej grze było widać radość i determinację

Górnik Zabrze ugranie trzeciego miejsca w turnieju Remes Cup Ekstra może uznać za sukces, ale... - Jakbyśmy chociaż zremisowali z Arką, to moglibyśmy wywalczyć nawet pierwsze miejsce. Szkoda tego trochę - przyznał w rozmowie z Futbolnews.pl bramkarz pierwszoligowca, Sebastian Nowak. 

Nowak świetnie bronił, ale chce tak grać w lidze
- Możemy jednak być zadowoleni. Nie daliśmy plamy, grając tam jako jedyna drużyna z pierwszej ligi, a za nami były najlepsze drużyny w kraju - dodał Nowak, który w poznańskiej "Arenie” bronił tak dobrze, że mógł nawet zostać wybrany najlepszym golkiperem turnieju (ostatecznie tę nagrodę otrzymał Grzegorz Sandomierski z Jagiellonii Białystok - przyp. red.). Jego wysoką dyspozycję, godną takiego wyróżnienia, kilkakrotnie podkreślał trener Andrzej Dawidziuk, który współkomentował turniej na antenie TVP Sport.

- To miłe słyszeć takie słowa z ust trenera Dawidziuka - ucieszył się Nowak. - Ale Remes Cup był dla nas tylko odskocznią od treningów. Najważniejsza jest przecież liga. Mamy cztery punkty straty do Pogoni Szczecin i musimy być w wysokiej formie już w pierwszych meczach.

Mieli radość, której brakowało
Halowe poczynania Górnika mogą być jednak powodem do optymizmu dla zabrzańskich kibiców. W grze śląskiego zespołu dawno nie było widać takiego polotu i radości jak podczas zawodów w "Arenie”.

- Na pewno było widać radość i determinację - zgodził się Nowak. - W ostatnich meczach poprzedniej rundy tego nam zabrakło. Mam nadzieję, że to nie jest tak, że potrafiliśmy się tylko "spiąć" na drużyny z Ekstraklasy. Z tymi słabszymi rywalami też musimy dawać z siebie wszystko - dodał.

Nie wiedzą, co zrobić z nagrodą
Za trzecie miejsce w tegorocznej edycji Remes Cup Ekstra zabrzanie dostali voucher na 3000 złotych do wykorzystania w hotelu "Remes” w Opalenicy. Jak podzielą się tą nagrodą piłkarze Górnika?

- Ciężko powiedzieć, jak to zrobić. Na zorganizowanie mini-obozu pewnie nam nie wystarczy. Może prezesi coś wymyślą? - przyznał z rozbawieniem bramkarz zabrzan.

Futbolnews.pl zaproponował Nowakowi, by nagrodę przekazać strzelcowi bramki na wagę awansu Górnika do Ekstraklasy. - Czemu nie? Jeśli to miałoby nam pomóc, to jak najbardziej jestem "za" - skwitował z uśmiechem.

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]