Widzew czy Górnik?

W oczach konkurentów obecny lider jest w tej chwili zdecydowanie lepszym zespołem od wicelidera i głównym kandydatem do awansu.
Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2009/10 w pierwszej lidze mieliśmy dwóch pewniaków do awansu - Widzewa Łódź i Górnika Zabrze. A jeżeli nie pewniaków, to na pewno zdecydowanych faworytów wyścigu do ekstraklasy. 

Lepszy Widzew

Już jutro dojdzie w Zabrzu do bezpośredniej konfrontacji obu zespołów, które „po drodze” zdążyły zaliczyć kilka wpadek. To sprawiło, że kilka zespołów - Pogoń Szczecin, Dolcan Ząbki czy Flota Świnoujście - ma realne szanse pokrzyżować szyki faworytom.

Jutro chwila słabości może drogo kosztować Górnika - porażka gospodarzy będzie miała daleko idące dla nich konsekwencje. Nie tylko zwiększy stratę do Widzewa do 7 punktów, ale może również sprawić, że zabrzanie w tabeli będą spoglądali na plecy Pogoni Szczecin czy Dolcanu Ząbki. Kto na dziś jest lepszy? Kto jest numerem jeden do awansu?

- Patrzę na rywalizację w I lidze chłodnym okiem - powiedział pomocnik Dolcanu, Bartosz Hinc. - Graliśmy już z obiema tymi drużynami, oba mecze wygraliśmy. Moim zdaniem bliższy zwycięstwa w piątkowym meczu i awansu jest Widzew. Mówię to jako zawodnik, który walczył z nimi na boisku. Kadrowo i organizacyjnie oba kluby są na porównywalnym poziomie, ale forma sportowa i przygotowanie piłkarskie przemawiają na korzyść Widzewa. Łodzianie są w tej chwili lepszym zespołem od Górnika. Ale do końca rozgrywek jest jeszcze mnóstwo meczów. Wiosną wiele może się zmienić.

Stawiam na remis

Warta Poznań również grała już z oboma faworytami. Widzewowi uległa, Górnika rozłożyła na łopatki. - W najbliższym meczu stawiam na remis - powiedział trener zespołu z Poznania, Bogusław Baniak. - Uważam Widzew za zespół lepszy, przynajmniej w tej chwili, od Górnika. Na korzyść zabrzan przemawia atut własnego boiska, no i świadomość faktu, że to dla nich ostatnia deska ratunku. Ewentualna porażka sprawi, że zabrzanie już nie dogonią rywali i będą musieli bronić drugiego miejsca w tabeli. A Widzew odfrunie wtedy nie tylko Górnikowi, ale całej stawce. Widzew ma lepszą drugą linię i atak od zabrzan. I mówię tak nie tylko na podstawie ostatniego popisu widzewiaków ze Zniczem. Drużyna Pawła Janasa jest ponadto zespołem bardziej elastycznym i wszechstronnym od zabrzan. Oba grają w systemie 4-4-2, ale to Widzew łatwiej przestawia się na układ 4-5-1, 4-3-3 czy 4-3-2-1.

Więcej indywidualności

Za jedną z drużyn, która może pokrzyżować szyki duetowi faworytów, uważana jest szczecińska Pogoń. - Nie mówimy głośno o przymiarkach do awansu do ekstraklasy, a tak naprawdę w ogóle o tym nie mówimy - asekuruje się dyrektor sportowy portowców, Robert Dymkowski, przed laty znakomity napastnik Pogoni. - Faworytami do awansu są Widzew i Górnik Zabrze, w tej właśnie kolejności. Widzew jest lepszy od zabrzan pod względem sportowym, widać w tej drużynie klasę. Łodzianie mają w składzie nie tylko więcej indywidualności, ale potrafią również lepiej grać zespołowo. To nie przesądza wyniku najbliższego spotkaniach Górnika z Widzewem, ale biorąc pod uwagę całe rozgrywki, łodzianie będą poza zasięgiem pozostałych drużyn - kończy Dymkowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]